| ŦΛהĩαՀyNøĩƊЇ乇 a întrebat:

Dati-mi o cura de slabire pentru copii 11-12 ani.Ms funda si vot

Răspuns Câştigător
| debby2000 a răspuns:

Pai nu mai manca foarte mult limiteaya-te la doar doua mese pe zi(nu sari peste masa de dimineata caci nu o sa te ajute prea mult).
Fa mult sport, daca ai posibilitati du-te chiar la o sala de sport.RENUNTA la dulciuri! Nu uita, ele sunt inamicul tau! Mananca salate de fructe sau legume si sa nu bei sucuri(carbogazoase), incearca sa te limitezi doar la apa. fundita TE ROOOOOGhappyhappyhappyhappyhappyhappy:*:*>big grin

1 răspuns:
| loralory a răspuns:

Din punctul meu de vedere nu ar trebui sa existe asa ceva.In primul rand sa se evite alimentatia nesanatoasa tip fast food, dulciuri in exces, grasimi, prajeli, paine.La 11-12 ani copilul este in crestere inca si organismul are nevoie de nutriente.Mai bine te gandesti sa faci multa miscare, sa mananci 3 mese pe zi cu mici gustari intre mese, sa dormi bine si devreme si sa bei MULTA APA.Succes!