| Stef124639 a întrebat:

Daca ai 13 ani ai voie sa te dai cu spf? Verisoara mea mai mica isi doreste unul si nu stiu daca sa-i cumpar sau nu.

5 răspunsuri:
| iulia0514 a răspuns:

Da are voie doar sa vezi sa fie pentru copii cu factor 50 iti las un link să-ți faci o idee asta se folosește si la bebeluși asa ca e ok https://www.minifarmonline.ro/......50310.html

| Yasmin875 a răspuns:

Da, dacă de la vârsta aia e băgată în boală.

| Felissa13Eden a răspuns:

E foarte bine sa te dai cu spf oricand. Chiar si pe bebelusi e bine sa ii dai cand stau mult la soare. Iti recomand protectia solara de la ACM pentru ea, ca e mai micuta.

| vatadezahar24 a răspuns:

Evident! Numele de " SPF " vine de la "Sun Protection Factor", ceea ce in romana înseamnă "Factorul de protecție solară". Protecție solară poate purta toată lumea! Ai grijă totuși ce produse îi cumperi pentru ca unele conțin și alte ingrediente care nu ar trebui să le folosească pe o piele așa tânără.