| lyTTTT a întrebat:

De cate ori pe saptamana este recomandat folosirea uleiului de ricin?

7 răspunsuri:
| istoleyourcandy a răspuns:

O data, maxim de doua ori.

| superdorex a răspuns:

Depinde la ce il folosesti uite aici mai multe intrbuintari si cum il poti folosi da?
http://healthy.kudika.ro/......ricin.html
Pa.

| BuburuzaZd a răspuns:

Buna!
De cate ori te speli pe cap.Nu o sa aiba efecte negative, ba din contra.
Sper ca te-am ajutat!happy

| corinusdeplus a răspuns:

Buna,depinde pentru ce il folosesti:are in primul rand efect laxativ daca il folosesti intern, iar daca il folosesti extern, creste parul si genele.Deci pentru ce vrei sa-l folosesti sa stiu ce raspund dau sa nu zic vreo prostie...

| Dimineata a răspuns:

Eu il folosesc pentru cresterea parului, si il folosesc 1 data pe saptamana. Iar pentru unghi se poate folosi in fiecare zi.

| eandopuncttk a răspuns:

Tratamentul consta in masarea pielii capului si a parului cu ulei de ricin din abundenta seara, inainte de culcare, timp de trei zile pe saptamana. Bineinteles, dimineata se va spala parul.
funda?

| andrarms a răspuns:

De 2 ori pe luna iti recomand happy.