| Anonim_8428 a întrebat:

Buna,am o intrebare asupra uleiului de ricin..de cite ori pe saptamana trebuie de aplicat la radacina? mrs :**

Răspuns Câştigător
| DreamMakerMe a răspuns:

Eu asa am procedat, am incercat si cu ou pentru ca am parul gras si daca imi dau numai cu ulei imi ramane unsuros, de aceea acum, ca am eliminat oul, imi fac mai rar.Sincer, mi-e mi-a prins bine, si nu patesti nimic daca o faci de 2-3ori pe saptamana.Parul o sa creasca, dar dupa o perioada cel putin o luna, ca sa se vada efecte considerabile. Poti incerca si tinctura de ardei iute tot pentru radacine, intareste si accelereaza cresterea.

7 răspunsuri:
| missClumsy a răspuns:

O data e suficient.

| Kasia a răspuns:

O data

| Anonim_8428 explică:

Dar sunt ceva efecte pentru cresterea parului? in timp de o luna cam cit creste? daca stii ceva solutii mai bune imi poti spune si mie, te rog.

| Anonim_8428 explică:

Dar sunt ceva efecte cu uleiul acesta? cam in timp de o luna cit creste? daca stii ceva solutii mai bune, spune-mi te rog...dar daca folosesti mai des pe saptamana uleiul se poate distruge parul?

| DreamMakerMe a răspuns:

Uleiul de ricin nu face niciun rau parului.Acum ceva timp obisnuiam ca mereu inainte de baie sa-mi fac masca din ulei de ricin, ou, vitamina A si E, deci cam de 2-3 pe saptamana.Acum o fac mai rar, dar am scos oul, si am introdus uleiul de masline.Fac asta de 2 ani aproape si parul meu este stralucitor, mai puternic(aveam un far fin si subtire) si creste destul de repede.Acum depinde de cum raspunde parul tau la masca.Dar iti spun sigur ca merita sa incerci.De asemenea il folosesc pentru sprancene... Sper ca te-am ajutat!

| Anonim_8428 explică (pentru DreamMakerMe):

Deci am inteles ca de 2-3 ori pe saptamana e bine de folosit..eu folosesc numai ulei de ricin pentru ca am inteles ca are efect mai mare la grabirea parului, tu cum crezi ca ar trebui si cu ou si vitamine?

| DreamMakerMe a răspuns (pentru Anonim_8428):

Eu asa am procedat, am incercat si cu ou pentru ca am parul gras si daca imi dau numai cu ulei imi ramane unsuros, de aceea acum, ca am eliminat oul, imi fac mai rar.Sincer, mi-e mi-a prins bine, si nu patesti nimic daca o faci de 2-3ori pe saptamana.Parul o sa creasca, dar dupa o perioada cel putin o luna, ca sa se vada efecte considerabile. Poti incerca si tinctura de ardei iute tot pentru radacine, intareste si accelereaza cresterea.

| creolina1011 a răspuns:

Buna, o data pe saptamana e foarte bine.Eu asa folosesc si e foarte sanatos pentru par!