| Andra6 a întrebat:

De ce am nevoie pentru a face o husa de telefon cu apa? Este cu vinil de plastic.

Răspuns Câştigător
| Denianonim a răspuns:

Pai e usor eu chiar ieri am facut una si mi-a iesit super bine
Decupezi dintr-o copertă de caiet transparentă marimea si forma telefonului tau( cu camera )
Apoi cu hartie de copt si cu placa de păr/ fier de călcat topește marginile plasticului decupat dar mai nu de tot ca sa mai poti introduce apa
Apoi cu grija poți pune in husa apa/ apa oxigenata /spirt (orice alegi sa nu pui prea mult) iar dupa pune sclipici, steluțe, paiete ce vrei tu ca sa fie cat mai sclipicios. Dupa cu placa/fierul de calcat (ce ai ales) topesti plasticul pe margine astfel incat sa nu curga apa din interior dar ai grija sa nu ramana aer înăuntru
După o pui in husa telefonului (transparentă) si gataa
Dacă nu ai înțeles poți sa cauți pe you tube asta ''diy liquid phone case'' acolo vei vedea multe exemple pentru mai multe tipuri de telefoane
Sper ca te-am ajutat

| Andra6 explică (pentru Denianonim):

Dar nu am caiet cu coperta transparenta. Cu ce pot altceva?

| Denianonim a răspuns (pentru Andra6):

Poți folosi o folie pentru foi (ţiplă) sigur ai pe acasă
Sau o punga de plastic transparentă dar nu subțire
Mersi pentru fundă