| deedee_3754 a întrebat:

De ce chelesc barbati? (au chelie in mijlocul capului).tongue

5 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

De destepti ce sunt. Se zice ca daca esti chel in mijlocul capului esti destept. soo laughing

| Gizăz a răspuns:

Păi de unde să știu de ce chelești tu bărbați?!

| filipm2001 a răspuns:

Din cauza femeilor laughing (asa mai in gluma). barbatii chelesc in general din cauza mai multor sindromuri care au toate la baza cam aceeasi chestie: chelirea. Se pare (si mai ales la barbati) ca acest proces se datoreaza codului genetic si nicidecum mancarii, fumatului sau mediului inconjurator (desi acesta poate sa ajute).
Si exista mai multe tipuri de chelie: care porneste din crestetul capului, sau din fata, sau doar de pe mijloc. Parte buna insa... nu doare laughingwinking

| RalooKee a răspuns:

E o "boala" ereditara. Baietii tatilor cu chelie vor avea si ei chelie, deci se transmite pe cale paterna la descendentii de sex masculin.

| catalin123123123 a răspuns:

Poi multi chelesc pentru ca poarta foarte mult caciula in cap si din cauza transpiratiei chelesc(ex. Politistii)