| Panzariu_Cosmina_1976 a întrebat:

De ce un par aramiu deschis, la decolorare 10cm de radacina a ajuns la alb di restul galben? cum aduc si restul parului la argintiu fara dec olorare?

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Arămiul acela era natural sau parul a mai fost vopsit înainte? De obicei când îți decolorezi parul trebuie sa dai mai întâi pe lungime cu decolorant și apoi la rădăcina. Eu folosesc șampon mov de la Kallos sau violet de gențiană de la farmacie. Îmi pun puțin in apa (2 picături de violet) și ma clătesc și galbenul devine cenușiu/argintiu. Dar ai grija cât pui sa nu capete o nuanță mov.

| Panzariu_Cosmina_1976 explică (pentru Bondarel99):

A fost vopsit, dupa decolorare din negru?

| Bondarel99 a răspuns (pentru Panzariu_Cosmina_1976):

Eu nu am fost vopsita niciodata cu negru. Daca vrei sa scapi de nuantele galbene fa cum am zis eu mai sus.

| Panzariu_Cosmina_1976 explică (pentru Bondarel99):

Mersi!