| skriil a întrebat:

De la ce varsta ai voie sa iti faci tatuaj? Dar in alte tari?

Răspuns Câştigător
| lastmanalive a răspuns:

Nu exista o anumita varsta, dar trebuie sa aduci un parinte sau o scrisoare prin care-si da acordul.

8 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Pana la 18 ani cu acordul parintilor, asa ar fi legal, acum ce se intampla in realitate nu stiu,,,

| CristianCRS a răspuns:

Ma intreb daca cei de mai sus au fost intr-un salon de tatuaje pana acum... Orice salon specializat si care se respecta nu executa tatuaje decat persoanelor care au impliniti 18 ani, exista si unele care accepta si 16 ani, dar in general daca ai sub 18 ani iti poti face tatuaj dar cu acordul parintilor( sa mergi cu ei la salon), in plus fiind minor poti fi refuzat daca ai o varsta frageda pentru ca in cazul unui tatuaj ei considera ca nu ai putea rezista durerii avand o toleranta mica la durere.

| Nessie a răspuns:

Poti sa iti faci oricand tatuaj.

| Mangustă a răspuns:

Nu e o varsta anume. Daca ai acordul parintilor poti sa-ti faci si de la nastere, iar cand esti major ai nevoie doar de o dovada ca ai peste 18ani. Oricum e mai recomandat sa-ti faci dupa 18 pentru ca nu mai cresti si ai si gusturile formate in mare parte.

| YoBuDy a răspuns:

Nu cred ca exista vreo restrictie de varsta pentru ca sa iti faci un tatuaj.

| matesanosa a răspuns:

Nu este varsta eu mi-am facut primul tatuaj pe la 16 ani daca imi aduc aminte bine si fara acordul parintilor big grin

| denisa123456 a răspuns:

Eu mi-am facut la 16 ani in Spania, in Romania nu mi-au facut imi trebuia acordul parintilor dar aici nu am avut nici o problema.

| camelis a răspuns:

Nu e o varsta anume insa dac iti faci tatuaj de mic cresti iar pielea se intinde si se face urat