| raluca_dedu a întrebat:

DE la ce varsta as putea purta sutien? Chiar lasa sanii daca incepi sa il porti? Ce ar fi mai indicat de la 13 ani?

4 răspunsuri:
| Denisa0954 a răspuns:

E un mit ca se lasa sânii. Dacă ai sanii mari, ca si femeie vorbind, automat se lasa in jos de la greutate, pentru varsta ta iti recomand sa începi cu o bustiera mai rigidă daca te deranjează sa ii lasi liberi.
Dar nu ar fi nicio problemă dacă vrei să porti sutien, acum depinde si cat de mari sunt la momentul actual

| Ofiintă a răspuns:

Nu se vor lăsa din acest motiv. Sutienul nu face decât să-i susțină.
Păi, dacă te incomodează, poți opta pentru bustiere și mai apoi poți trece și la sutien.

| Madalina1837 a răspuns:

Nu ți se lasă sânii de la purtat sutien, el doar îi susține.

| Rebbecca1383 a răspuns:

Eu port sutien de la 11 ani și nu s-au lasat