| LorenaAnca a întrebat:

De la ce varsta e bine sa te pensezi si sa te epilezi pe picioare? Cu ce va epilati pe picioare?

Răspuns Câştigător
| mytzy1999 a răspuns:

Cel mai bine este sa te epilezi cu ceara sau cu epilatorul. in cazul meu ceara functioneaza cel mai bine.de pensat nu stiu, pe la 15 ani cred ca este cel mai ok. P.S atunci cand te pensezi sa le atragi atentia cosmeticienelor sa nu-ti schimbe forma sprancenelor pentru ca daca nu-ti va sta bine ti se va schimba fizionomia fetei. sper ca te-am ajutatkiss

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Începând de la 15 ani poţi încerca.
Folosesc epilarea cu ceară.
Te pup!

| βuβuƦuzαα a răspuns:

Buna `!
De la 16-18 ani e cel mai bine.
O zi bunawinking!

| ellaells a răspuns:

Eu am inceput de la varsta de 14 ani, atunci ma faceam cu aparatul de ras, acum la 22 nu mai am nevoie de epilare, mi-am facut acum 2 ani epilare definitiva big grin

| LorenaAnca explică:

Am o prietena care are 13 ani si tot zice ca vine vara si ca nu poate sa poarte fuste sau pantaloni scurti ca ii rusine ca nu ii epilata. Ce ar trebui sa ii zic?

| Barbie69 a răspuns:

Pai cica cat mai tarziu dar nu poti sta cu ditamai parul pe picioare mai ales vara... poti folosi benzi sunt cele mai eficienete in sensul ca nu creste asa de repede..sau epilatorul dar doare cam rau pana te obisnuiesti

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce mai conteaza varsta? daca arata urat te epilezi si te pensezi

| Gheboianu_Octavia_1995 a răspuns:

Cu pensatul nu prea stiu cunosc cazuri in care copii se penseaza si de la 10 ani daca au paduri in loc de sprancene! Epilatul in general este cel mai eficient cu epilatorul si consider ca nu este o varsta anume de la care sa te epilezi atata timp ca ai par inchis pe picioare!