| MarijuanaCannabis a întrebat:

Deci cum se fac tatuajele ( nu permanente ) o prietena si-a facut tatuaje( nepermanente) pe tot corpul si e bestial imi zice si mie cineva cum se face?big grin va rooog frumos puppy dog eyes fundita pentru primul raspuns :*... P. S : nu vreau sa mi le fac eu singura, dar vreau sa stiu daca doare, cum se face, ca sa imi fac si eu :*

Răspuns Câştigător
| HappyCandy a răspuns:

Deepinde de ce virsta ai daca pina la 14-15 ani probabil ai nevoie de tatuajele alea efectuate cu niste pixuri speciale cu straluci ( specializate pentru piele) Ele se vind si in librarii si in comert si in alte magazine specializate. Dar ele nu tin asa mult, dupa prima sau a doua spalare se iau, deepinde de calitate. Eu insa cred ca tu nu de astea ai vrut sa afli ci despre acelea care se dezlipesc de pe o pelicula se pun pe corp se umezesc si se dezlipeste o a doua pelicul ( cam asa)Ele se intilnesc atat in magazinele specializate cit si in pungile de cipsuri krackeri la promotii insa sunt de o cea mai proasta calitate.
Sunt insa tatuaje care se fac cu niste creioane moi speciale, astea-s mai serioase, mai intii desenezi schita cu un creion simplu sau pix, apoi deasupra cu aceste creioane. Despre ele stiu mai putine, dar se fac asemenea tatuaje si in saloane.
Succes happy

2 răspunsuri:
| Rosimina a răspuns:

Nu doare deloc e ca si un creion sau pix care iti face un desen pe corp unde vrei tu dar dupa ce ti la facut trebuie sa stai 2 3 ore safa sa te speli unde ti la facut ca sa patrunda si sa iti raamana 1 luna 2. Se numeste Tatuaj cu Henna. [ Henna ]asa se numeste chestia cu care iti face ''tatuajul'' Funda? happy