| miasdbnqwyiudnwqiygu a întrebat:

Cum sunt facute tatuajele nepermanente?

9 răspunsuri:
| mada. a răspuns:

Ti le picteaza dupa un model...nu simti absolut nici o durere!

| Rrrretarded a răspuns:

Cele nepermanente sunt aplicate pe piele, nu se folosesc ace metalice si nu au o durata de viata prea mare... ele sunt aplicate pe stratul exterior al pielii...

| I'm just me a răspuns:

Cred ca pictate sau aplicate nu stiu sigur.

| muffin94 a răspuns:

Nu stiu exact sa-ti explic cum le face, dar iti pot spune ca vara asta cand am fost in Grecia (Paralia Katerini) mi-am facut un tatuaj nepermanent care m-a tinut o luna si m-a costat 5 euro. mi-a placut foarte mult si as mai dori sa-mi fac pe viitor happy

| piciuk a răspuns:

Depinde ce intelegi prin nepermanent... 1. iti iei gume si pui abtipildurile unde vrei tu si 2.se fac cu tus semipermanent care dupa 6 luni sau mai putin se duce incet-incet de pe piele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut si eu un tatuaj nepermanent... sunt aplikate... cel putin asa a fost in cazul meu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si un salon ceva? stiti unde se poate face?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau si eu sa-mi fac un tatauj nepermanent cine stie unde este de facut? cine e din iasi? imi poate sp si miebatting eyelashesva rog mult:*:*:*:*batting eyelashes