| AnaMardaloescu a întrebat:

Deci trec in a 5-a ce ar trebui sa port in prima zi de scoala
Dau funda

8 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Haine decenta si comode, haine in care te simti tu bine, evident nu rochii de seara sau trening, ceva casual ( rochii decente de zi, blugi, pantaloni in culori neutre, camasa, tricou fara decolteu, bluze)

| Etelca a răspuns:

Buna! Trebuie sa ai grija ca sa nu faci o impresie proasta noilor profesorilor.Nu te machia strident, foloseste doar un balsam de buze, putin corector daca ai un cos si putin rimel, insa nu te machia pe tot parcursul anului.Depinde si de vreme, in principiu este frumos sa porti o fusta cu o bluzita cu care sa se asorteze sau o rochita sau niste pantaloni si o camasa draguta sau o bluza mai interesanta si speciala.In picioare poarta niste sandale sau balerini.Ia si o geanta sau un rucsac in care sa tii o agenda, pix (sa-ti notezi ce-ti spune doamna/domnul diriginte, eventual daca o sa aveti uniforma, sedinta cu parintii etc), balsamul de buze, servetele, poate iti da si cartile tot in prima zi.Parul lasa-l natural sau poti sa-l prinzi intr-un coc sau sa-l impletesti, depinde de preferintele tale.Mult succes si o sa vezi ca o sa fie foarte frumos la gimnaziu!

| Kenya a răspuns:

O rochita.

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

La inceprea anului scolar poarta o fustita sau rochita cu albastru sau negru (astea sunt culorile potrivite pentru scoala). Daca ai uniforma la scoala, de ex. scoala me are cravata si camasa, poarta uniforma si o fustita +niste pantofiori draguti.

| PinkPanther001 a răspuns:

O camasa alba mereu va face o impresie buna. Poti sa o porti in combinatie cu o pereche de blugi sau o fusta.Nu trebuie sa te imbraci sofisticat pentru ca te duci la scoala pana la urma.

| AlissBrie a răspuns:

Ce iti place tiewinking

| Anonim075 a răspuns:

La festivitatea de inceput a anului scolar poarta o rochita ( pana la genunchi de preferat - daca e prea lunga o sa pari calugarita, daca e prea scurta o sa lasi o impresie proasta). In prima zi de scoala imbraca-te normal, cum te smti bine. Bafta! big grin

| victoriavickymaria a răspuns:

Eu intru tot in clasa a 5-a si m-am mutat in anglia.Aici începe scoala pe 3 septembrie.Eu as purta o fustita neagra plisata si o camasa alba bufanta si niste pantofi negri cu niste ciorapi albi subtiri.Accesorii:cercei rotunzi din aur

Eu intru tot in clasa a 5-a si m-am mutat in anglia.Eu voi purta o fusta neagra plisata, o camasa alba bufanta si niste pantofi negri cu niste ciorapi subtiri si albi.Accesorii:cercei rotunzi din aur, un colier tot din aur, o bratara din argint.Eu as vrea sa mă fac creatoare de moda

Eu intru tot in clasa a 5-a si m-am mutat in anglia.Eu recomand o fusta neagra plisata, o camasa alba bufanta si niste pantofi negri cu niste ciorapi subțiri, albi.Accesorii:cercei rotunzi di aur

Eu intru tot in clasa a 5-a si m-am mutat in Londra.Eu recomand o fusta neagra plisata, o camasa alba, bufanta si niste pantofi negri cu niste ciorapi albi si subtiri.Accesorii:cercei rotunzi din aur, un colier tot fin aur, o bratara din argint si un papion negru.Eu as vrea sa mă fac creatoare de moda, nu ma laud. Sper ca ti-a fost de ajutor răspunsul meu?