| Ale92 a întrebat:

Decolorarea parului cu lamaie

Salut! Am citit peste tot ca nuanta parului s-ar putea deschide cu lamaie sau suc de musetel. As dori si eu sa mi-l deschid cu cateva nuante, eu fiind satena inchis. Totusi, am o nelamurire: decolorarea e permanenta? Sau dupa catva timp parul revine la culoarea normala?

4 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Stiu si eu de aceste metode dar nu prea dau roade. Incerca un decolorant bun si mergi la un salon pentu a nu iti arde parul.

| mona a răspuns:

Chiar daca reusesti sa iti decolorezi parul cu lamaie sau suc de musetel[iti spun sincer ca eu nu am reusit] decolorarea e permanenta

| diamantany a răspuns:

Nu prea iti iese cu lamai si nici cu musetel mai bine mergi la farmacie naturista si intrebi acolo ca au vopsele pe baza naturala

| EllaKat a răspuns:

Nu o sa reusesti ..Am incercat astazi si e o porcarie, m-am dat cu lamaie pe par si am stat asa 3-4 ore si nu se vede nimic, parul imi e ca o matura crying trebuie sa-mi fac masti hidratante ca am vazut ca mi se despica firele