| FunHouse a întrebat:

Buna TPU.Sunt blonda inchis si as vrea sa-mi deschid culoarea parului cu un remediu natural, nu sa-l vopsesc! Este adevarat ca clatirea dupa spalare cu ceai de tei sau de musetel deschide nuanta? Dar lamaile, actioneaza pe parul umed? Multumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RoXxy a răspuns:

DA-te pe par cu apa oxigenata(dar mare grija sa nu fie prea tare pentru par, caci apa oxigenata e pe diferite grade ca sa zic asa), si poti dupa fiecare spalare sa iti clatesti parul cu ceai de musetel.Mai repeti"clatirea"cu apa oxigenata dupa 7 zile, dar de fiecare data lasi sa actioneze cateva minute(20-30min).Bye!happy

| sunshine_4741 a răspuns:

Din cate stiu eu clatirea cu ceai de tei deschide culoare parului iar clatirea cu ceai de frunze de nuc o inchide

| CristinaCrisy a răspuns:

Cu musetel trebuie sa te clatesti dupa baie faci ceai foarte foarte concentrat