| Nemkrn a întrebat:

Diferenta dintre mocasini și espadrile?

4 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Mocasinii sunt din piele iar espadrilele din panza cu talpa de cauciuc.

| Brizbriz a răspuns:

Mocasini iarna pentru ca sunt facuti sa tina de cald
espadrile vara sunt facute sa tina cat mai putin de cald

| Sophieka a răspuns:

Cred ca, colegul Cristy ti-a oferit un raspuns bun. Poti intra pe site-uri de incaltaminte si sa vezi diferentele...Mie personal nu imi plac nici mocasinii, nici espadrilele... Mocasinii mi se par foarte urati si la barbati mai ales.
Pentru femei, eu prefer sandalele iar pentru barbati, pantofii, adidasii sau tenesii, dar sa nu fie cu gleznele la vedere. Macar sa poarte ciorapi.

| CristyMaxCT a răspuns:

Mocasini - Încălțăminte foarte suplă și comodă, cu talpă plată, fără șireturi.
Espadrile - Încălțăminte cu fețele de pânză și cu talpă de sfoară sau dintr-un material ușor.