| costache1999 a întrebat:

Din ce culori combinate pot obține alb sau culoarea pieli

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Cum adica alb sau culoarea pielii? Te referi la tonul ala rece de portelan, specific modei kpop? Sa stii ca e fake.
In pictura trebuie sa faci o combinatie de mult alb, portocaliu/roz/rosu plus albastru/galben.Din moment ce ai intrebat la categoria beauty and fashion, presupun ca doresti sa iti faci tu propriul fond de ten? Cauta despre subtonul pielii si fa niste teste ca sa sa afli unde te incadrezi tu: https://www.youtube.com/results?search_query=subton+piele

| Hyperion7 a răspuns:

Portocaliu și mult alb, pui alb in portocaliu până obții nuanța dorita