| anonim_4396 a întrebat:

Din toamna,profa de sport ne pune sa ne cumparam aceeasi tenesi toata clasa,si fete si baieti,pentru cand facem in sala ma refer, sunt ca cei din poze, albi, de panza, cu talpa moale.
De ce sa ma puna sa renunt la Converse ai mei? nu e corect

http://imgtest-lx.meilishuo.net/......00_500.jpg

http://m2.img.libdd.com/......80_960.jpg

2 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Pfhahaha,celebrii "tenişi de asistentă",albi,curaţi,fără model,formă laughing.
Băi,într-adevăr nu sunt prea grozavi şi nu se compară cu perechea ta de converse dar dacă femeia are un fix(deh,fiecare îl avem!) şi are această pretenţie,încearcă să nu faci mare tam-tam ca să nu te pui rău cu profa.
Gândeşte-te că,poate,nu vrea să vadă la tot pasul alte perechi de tenişi sau adidaşi,alte modele, alte culori laughing sau poate vrea, pur şi simplu, să nu îi pună pe cei mai săraci care nu îţi permit astfel de perechi de încălţăminte(converse!) într-o situaţie penibilă.
Acum, o oră-două pe săptămână nu moare nimeni şi nu eşti singurul în situaţia asta.Conformează-te şi acceptă că profii au anumite reguli şi, dacă nu vrei să fii văzut cu ochi răi, e mai bine să le respecţi.
Ora de sport e, totuşi, ora de sport.No big deal big grin.

| KisaTheCute a răspuns:

Bună!

Ei bine, nu sunt urâţi absolut deloc, iar situaţia de faţă nu mi se pare deloc o tradegie.
E bine pentru voi şi are dreptate, poate unii nu au bani de Converse©, Puma© sau Adidas©, şi se simt inferiori, deci mi se pare un lucru foarte bun.
Cât despre a renunţa la Converşi© la ora de sport cam sunt de acord. O colega şi-a distrus o pereche când, la ora de sport i-a intrat un cui în talpă şi s-a ales cu o gaură de toată frumuseţea.
Deci, acceptă şi respiră uşurată că e doar la ora de sport.
Pa, pa!
P.S. : Seamănă cu Vanşii©! happy