| Biiencutza_6492 a întrebat:

Dupa baie, ce cozi pot sa imi fac ca de dimineata parul sa stea asa : http://www.google.es/......tp?/imgres r:0, s:0 Fundiita

Răspuns Câştigător
| teo3D a răspuns:

Daca vrei bucle mai mari iti faci 2 codite impletite daca vrei bucle multe iti faci multe codite impletite. Piaptana bine parul si asa ud cum e impletestel. Ar fi bine sa iti pui ceva pe cap (o esarfa) ca sa nu racesti. Dimineata daca simti ca nu e foarte uscat il usuci cu feonul si dupa desfaci coditele. Daca vrei sa le pastrezi p o durata mai lunga d timp poti folosi un pic d fixativ. Bafta:X:X

11 răspunsuri:
| nicoletalavinia14 a răspuns:

De fapt, trebuie sa folosesti bigudiurile.

| loricel a răspuns:

Eu zic sa-ti prins un coc in crestetul capului, ceva de genul http://www.femeia.ro/......-2008.html

| ruxi a răspuns:

Iti faci niste cocuri micithinking, sau mai bine ti-l pui p bigudiurihappy

| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Poti sa ti-l pui pe bigudiuri, ori cu ondulatorul dupa ce se usuca(in caz in care parul este moale, nu-l mai fa cu ondulatorul), sau cu placa de intins parul.

O seara placuta!happy

| Laura_2393 a răspuns:

Incearca sa iti faci cozii inpletite normal in trei, nu stiu daca o sa arate exact asa, aproximativ genul acela de par am eu, dar eu ma spal il pieptan si il las sa se usuce singur si atat. Din cate stiu este un procedeu mai complicat, intai se indrepta parul apoi se onduleaza sau ceva de genu ca sa arate exact ca in poza data de tine.

| anqutsel a răspuns:

Punetil pe bigudiuri

| Rooby a răspuns:

Nu stiu

| JollyLulu a răspuns:

Foarte multe codite impletite in 4 nu in 3 si sa fie cat mai subtiri coditele si cat mai stranse adica impletite pana nu se mai poate si foarte multe.winking
p. s:fundita te rog:X

| Kidda2 a răspuns:

Codite impletitehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca cu placa sau o perie de ondulat in timp ce usuci parul...

| luizaa a răspuns:

Il pui pe bigudiuriwinking
sper ca te-a ajutatkiss