| LarisaChe07 a întrebat:

Dupa parerea voastra ce pereche arata mai bine? Nu pot sa ma decid de cateva zile.

Chiar daca sunt de baieti, mie imi plac.

Asta: https://eu.louisvuitton.com/......35v/1A9JGT

sau asta: https://restocks.net/......e-1-low-sp

53 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

O femeie arata bine pe tocuri nu in adidasi

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sunt urîte ambele perechi din linkul pus de tine, ce varsta ai si de ce nu optezi pentru pantofi cu toc ca doar esti fată

| Freya1 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nici mie nu îmi plac cei distribuiți de fata,si prefer ceva mai diferit.Dar nu ai cum sa umbli doar pe tocuri când mergi la școală, în parc, la o cumparatura etc.
Pe lângă ca nu e comod, poți sa faci și varice, sa iti slăbești ligamentele etc.

| LarisaChe07 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Daca sunt fata vrei sa merg pe tocuri peste tot? Pe tocuri se merge le evenimente mai importante, nu in parc, la magazin saula liceu. Am 16 ani totusi

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru LarisaChe07):

Poti alege o pereche de pantofi cu tocul mic dar adidasii ăia crede ma sunt oribili.

| LarisaChe07 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Bun, deci vrei sa ma imbrac ca o baba sau ca la inmormantare?

| RAY a răspuns:

Acelas parere ca freya
Varianta 2 pare un pic mai simpla și mai ok

| Violleta2022 a răspuns:

Nici una, mai ales ca sunt foarte butucanosi si sunt pentru barbati.

| LarisaChe07 explică (pentru Violleta2022):

Nu inteleg la ce se refera lumea prin butucanosi, mie nicio pereche nu mi s-a parut butucanoasa pana acum

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru LarisaChe07):

Pune o pereche de adidasi pentr femei alaturi de cei pentru barbati si vei putea imediat sa vezi diferenta, cat de mari, grosolani, si butucanosi sunt, pentru ca picioarele barbatilor sunt mult mai late si groase, fata de picioarele frumoase si delicate ale fetelor.

| LarisaChe07 explică (pentru Violleta2022):

Nu prea este mare diferenta, dar oricum imi iau cu o marime mai mica.
Plus ca mai sunt doar 3 perechi de adidasi de femei pe care le vreau. Peste 1 an ce mai fac?

https://www.mytheresa.com/......-p00778542

https://www.goat.com/......cv9388-100

https://restocks.net/en/p/nike-air-force-1-low-valentines-day-2023

| sierra1 a răspuns:

N-ai tu banii ăia așa că lasă fițele cu intebări d-ăstea inutile.

https://www.tpu.ro/......u-femei-p/

| LarisaChe07 explică (pentru sierra1):

Da, nu ii am eu. Ii au parintii

| Drimmero a răspuns:

Eu zic ca varianta a 2-a e mai ok, pare si unisex, prima e clar de barbati. Vrei strict culorile astea?

| LarisaChe07 explică (pentru Drimmero):

Da, cred ca acum o voi lua pe a 2-a, desi prima este este mai mult mai premium. Poate o voi lua si pe prima peste 2-3 luni.

| Freya1 a răspuns:

Fiecare are gustul lui la încălțăminte.Eu una nu optez pentru nici o pereche, dar ca să îmi dau cu părerea.Varianta 2 pare un pic mai simpla și mai ok.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim3247 a răspuns:

Tu ai văzut ce prețuri au cei negri?

| LarisaChe07 explică (pentru anonim3247):

Da,am vazut ce pret au. Si cei albastri tot la fel sunt, chiar mai scumpi putin.

| SingleForOne a răspuns:

Pentru mine contează ce activități fac, unde, și cum este vremea, și cu ce aș putea combina după culori. Dacă sunt stai mai mult prin oraș, mai bine prima pereche, dar dacă stai prin natură sau la țară, mai bine a doua pereche. Aș alege prima pereche, ies în evidență și oferă o stimă de sine mai bună, și am îmbrăcămintea mai deschisă, culori asemănătoare. Nu-mi place materialul (sau aspectul) celei de-a doua pereche, iar culorile nu au un contrast potrivit (materialul și logo-ul).

Poate tu ai alte criterii de a alege, dar cam așa aș crede eu. Ar rămâne prima variantă ca cea mai bună opțiune.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Amăndouă.
Eu le-aș lua pe amăndouă.
imi plac foarte mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie personal îmi plac cei negri, deoarece da un aer mai classy, mai elegant, chiar dacă sunt adidași. In plus de asta, negrul se asortează cu orice ținută.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Prima varianta - pare diferita și da, ies asa în evidenta.
Dar, asta ține și de stilul și gusturile fiecărui individ.

| Miruna333 a răspuns:

@CristiDinBucuresti S-a trezit si sexistul, femeile sa nu aiba voie sa fie comfortabile, sa se duca pe tocuri la magazin

Răspuns utilizator avertizat
| 4evergentleman a răspuns:

Nike-urile sunt mai cool

| LarisaChe07 explică (pentru 4evergentleman):

Da, dar Nike vezi peste tot pe strada, nu pereche aia pentru ca este extrem de rara, dar cine nu stie modelul are impresia ca e o pereche oarecare. Asa prima, Louis Vuitton da un aer mai premium.

| Utilizatoare123 a răspuns:

Ar fi a doua mai ok, dar are simbolul brandului prea evident. Iti place asa, sa se vada de la 10 metri brandul?

| LarisaChe07 explică (pentru Utilizatoare123):

E putin cam evident, dar cand dai 1500€ pe o pereche vrei totusi sa se vada putin. Dar asta stiu doar cei care au auzit de Tiffany & Co...

| Utilizatoare123 a răspuns (pentru LarisaChe07):

Mda, eu nu vad sensul, sa dau atat pe o pereche de incaltaminte cand gasesc aceeasi calitate la mai putini bani. Cu 1500 ma duc intr-o vacanta si-mi fac amintiri. Sa ma mandresc cu ce? Un brand? Ce rezolv? Nimic. Dar fiecare cu mentalitatea sa.

| LarisaChe07 explică (pentru Utilizatoare123):

Si asta e adevarat, dar sunt pasionata fix de categoria in care am pus intrebarea, deci n-am ce sa fac.

| LarisaChe07 explică:

Ala e un stil pentru persoane mai in varsta, nu pentru mine. Deci nu ma pot imbraca ca in poza ta laughing

| NLS a răspuns (pentru LarisaChe07):

E adevarat, nu te poti imbraca business la liceu, si nici neconform varstei.

Insa exista adidasi faini si pentru fete.
Cand ii vad pe acestia propusi de tine, ma gandesc la Delia
sau la fata fostului ei partener de scena (New Andreea Marin), si ea e mult prea baietoasa.

| LarisaChe07 explică (pentru NLS):

Nu prea mai gasesc nimic ok de fete la incaltaminte, pe cei faini deja i-am avut.

| LarisaChe07 explică:

Asa e, daca poti sa dai 7500 lei pe o pereche de incaltaminte, inseamna ca trebuie neaparat sa stabilesti in alt tara, sa fii incuiata in casa, sa nu ai habar de ce inseamna internetul, sa nu discuti cu nimeni, sa nu ceri pareri, pentru ca deja stii tot.

Unii aveti o gandire de parca sunteti limitati mental.

| thankunext a răspuns:

M-a bufnit rasul, nu stiu la ce ma asteptam sunt hidosi si copilaresti amandoi

| LarisaChe07 explică (pentru thankunext):

Pai daca an 16 ani? Ce vrei sa port? Mocasini? =)

| depression17 a răspuns (pentru LarisaChe07):

De unde ai tu atatia bani la 16 ani? 2 la mana, proaste gusturi ai. 3 la mana, mai bine iti cumperi balenciaga triple s, yeezy uri sau jordan 4 off white cum am eu, costa doar 2500 euro resell. 4 la mana, nu mai poarta nimeni LV in 2024. 5 la mana, esti demodata rau si ai de abia 16 ani, nici n-am ce sa mai zic

| LarisaChe07 explică (pentru depression17):

Pun pariu ca esti din ala de poarta young rich with sau tech si crede mare smecher da de fapt e un pleb. Am haine in valoare cat casa ta.
Nu mai poarta nimeni LV, de aia e locul 1 la vanzari in fashion si de aia Bernand Arnault l-a intrecut pe Elon Musk la avere. Cum explici asta?
Crezi ca eu ma cobor la nivelul tau cu hainele incat sa imi adidasi de bombardieri si cocalari?laughing

| LarisaChe07 explică (pentru depression17):

Si nu exista jordan 4 de baieti, asa ca lasa cardeala

| depression17 a răspuns (pentru LarisaChe07):

Am haine de la branduri de lux de care nici n-ai auzit fa printeso

| LarisaChe07 explică (pentru depression17):

Ciudat e ca le stiu pe toate. Dar tu de Kiton, Rene Caovilla, Khaite, Roberto Cavalli, Mach & Mach, Amina Muaddi, Sophia Webster, Jimmy Choo ai auzit? laughing

| depression17 a răspuns (pentru LarisaChe07):

Nu e ca si cum le-ai cautat pe google nu? laughing

| LarisaChe07 explică (pentru depression17):

Nu e ca si cum am o pereche de tocuri de la fiecare in afara de Kiton

| depression17 a răspuns (pentru LarisaChe07):

Nu e ca si cum am intrebat

| LarisaChe07 explică (pentru depression17):

Eu zic sa mai citesti o data ce ai scris inainte. rolling on the floor
Si gluma asta cu n-am intrebat e ingropata de mult.
Mai mult de 14 ani n-ai, iesi de aici

| depression17 a răspuns (pentru LarisaChe07):

La 16 ani ai tai sigur stii tu mai multe vtm

| LarisaChe07 explică (pentru depression17):

Tu te intrebi daca iPhone 11 va fi vechi in 2024, si spui ca ai jordan 4 off white laughing
In primul rand esti baiat, fiindca intr-o intrebare despre condus ai spus "stresat" nu "stresata", iar jordan 4 off white de baieti NU EXISTA.
Singura pereche de jordan 4 off white este Sail, care costa 1000$, nu 2500$.

| depression17 a răspuns (pentru LarisaChe07):

Te plictisesti atat de rau?