| UmbraDeVulpe a întrebat:

E adevarat ca cel mai bine ar fi sa nu folosesti deloc sapun in zona intima? Daca nu, atunci de care sa folosesc? Dar ca sa fie bun si pentru spalarea fetei, mainilor si corpului si sa nu fie scump si sa fie bun pentru toate tipurile de piele.

31 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dimpotriva!
Este indicat sa te speli in zona intima cu apa calda si sapun, zilnic si musai dupa fiecare mas-tur-bare, ca sa nu te iriti de la resturile de urina si sperma intarita pe cuc.
Foloseste sapunul DOVE care este un sapun bland, atat pentru fata, corp cat si organele genitale.

| Viorelll30 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu fa ce spune Violleta2022 ca daca te speli la pasarica si dupa te speli pe fata faci infectie pe fata exact ca si Violeta2022

| minrest a răspuns:

Trebuie sa iti gasesti un sapun bun, care nu ataca pielea, se curata complet, curata bine si nu se separa in substantele componente, iar odata ce l-ai gasit, te speli doar cu el, iar sapunul care intruneste conditiile astea va fi bun si pentru organele genitale si partile cu piele mai fina.

Răspuns utilizator avertizat
| minrest a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Stiu de unul, dar nu il mai gasesc. Coin de Provence. Mi s-au terminat si proviziile. Dar gaseste-ti un sapun bun pentru tine, chiar daca dai doi lei in plus.

Răspuns utilizator avertizat
| minrest a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Orice sapun e parfumat, dar asta nu deranjeaza, pentru ca mirosul lui provine din procesul de fabricatie, nu are parfum adaugat; e mirosul substantelor folosite, cum ar fi ulei de masline, miere, lavanda, si mai are o aroma artificiala care intareste mirosul.

| minrest a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Tu nu observi ca nimic nu e bun pentru toti? Daca gasesti, incearca-l; si nu uita sa imi spui unde l-ai gasit.

Răspuns utilizator avertizat
| minrest a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Da. Ba mai iti da si o senzatie placuta de curatenie si comfort, nu ramane nimic din el pe mana, iar de regula nu ai iritatii pe piele.

| gabicoo a răspuns:

Ca să nu te iriți: șampon pentu copii! Jonhnson&Johnson!
Tot ce este ieftin nu e de calitate! E pielea ta! Merită ce este mai bun!

Răspuns utilizator avertizat
| gabicoo a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Doar in zona intima.

Răspuns utilizator avertizat
| gabicoo a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

DA.

| Anitta97 a răspuns (pentru gabicoo):

De acord cu tine! Și eu de Bebeluș folosesc, Dove senzitive. The Best

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde naiba ai ideile astea?! Este obligatoriu sa te speli cu sapun in zonle intime. Si pentru femei si pentru barbati. Noi transpiram rau la ouo, iar femeile au acea secreție care miroase oribil. Da-i cu gel de dus sau sapun. Spala-te la puwulă, jegosule laughing

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Pai nu inteleg, de ce nu ar trebui sa aiba parfum?! Dar hai sa i-ti raspund : sapun de casa. Ieftin si natural. Problema rezolvata, top G.

Răspuns utilizator avertizat
| pufulescu0o a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Parfumul in sine nu e bun acolo, adica acel fluid pe care il stropesti pe tine din sticlute. Parfumul din sapun este o alta substanta chimica, nu e daunator in acea zonă

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai simplu dai cu apa simpla, sa fie curat, cât nu faci sex nu are rost sa miroasă a. Levănțică te dai cu apa și aia e. Merge bine insiști

Răspuns utilizator avertizat
| Smmo a răspuns:

Ia-ti un sapun lichid pentru zona intima - este mai putin dur si are niste substante in plus. In rest, iti dai cu din ala obisnuit.

https://www.notino.ro/......a/p-96043/

Răspuns utilizator avertizat
| Smmo a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Nu spune ca ar fi nici pentru barbati/femei, deci cred ca merge. Poti intreba si vreun farmacist daca vrei. Cauta poate gasesti mai ieftin, ti-am pus ce site am nimerit.

| Anitta97 a răspuns:

Cel mai bine te speli cu gel de dus de Bebeluș, e foarte delicat cu pielea și nu îți provoacă iritații. Este bun și nu este scump.

| mrGri a răspuns:

Eu zic totusi sa nu folosesti acelasi sapun si pentru fata.
Adica nu-i nimic daca ai dat pe fata si pe urma il folosesti in zona intima. Dar dupa aceea nu prea mai e ok sa te speli din nou cu el pe fata.