| UmbraDeVulpe a întrebat:

E adevarat ca daca ai o problema la penis gen cum ar fi roseata si etc nu e bine sa folosesti nimic la spalarea lui in afara de apa? Si trebuie doar apa calda si atat? Sau daca e sapun intim e ok si orice problema ai avea la penis nu face rau sapunul intim?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ce afectiune este roseata? te intreb
roseata daca e data de prea multa frecare manuala, este nevoie de timp sa se vindece
o problema medicala este altceva
bineinteles ca se poate folosi apa si sapunul sunt cele mai indicate
nu am folosit pana acum sapun intim eu credeam ca este pentru femei de ce? denumirea "intim" laughing

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Si ce probleme ai tu mai exact? Ce ti-a zis medicul? Pe el trebuia sa-l intrebi daca recomanda vreun produs anume care sa fie ok in functie de cazul tau.

| dullcat a răspuns:

De unde ai mai scos-o si pe asta? Recomandat e apa calda si sapun.Sapunul intim ar trebui sa fie ok, iar daca nu e, cumperi altul.