| SalutBunaLarevedere a întrebat:

E adevarat ca daca te epilezi... sau te pensezi firele cresc din ce in ce mai putine:?
batting eyelashes laughing
sau daca te razi..cresc mai multe si mai mari?

Răspuns Câştigător
| măcheamăăăî a răspuns:

Practic asa e, am putu vedea asta chiar pe pielea mea laughing

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca te epilezi cu aparat care smulge firul de par, da, cu timpul va creste mai rar dar cu celelate metode ma indoiesc ca va fi asa

| OnuOnulică a răspuns:

Da, este adevarat.

| Daydream a răspuns:

Nu! Oricum ai face firele cresc tot mai multe pana la o varsta(45+) cand incep sa se rareasca!
Funda?

| stefania94 a răspuns:

Daca te razi, da, cresc mai multe si mai mari, si asta la 2-3 zile dupa epilare. Daca te epilezi cu ceara sau cu epilatorul, parul incepe sa la aproximativ 2 saptamani dupa epilare, si nu vor creste multe.

| tpubv94 a răspuns:

Asa am inteles si eu, dar uite ca m-am epilat cu aparatul (care smulge) si firele de par mi-au crescut si mai mari si mai groase. Ai putea intreba un specialist...