| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat ca iaurtul face bine daca e aplicat pe pielea arsa? M-am prajit la soare si nu stiu ce sa mai pun pe mine...

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, e adevarat. Daca poti, cumpara iaurt de la taranci din piata, e mult mai eficient decat cel din magazine.

daniela
| daniela a răspuns:

Ca leac popular este foarte bun

| alexa a răspuns:

Da... fa. ti o masca cu iaurt si o lamaie stoarsa si intinde. te cu ea pe fata, piept...stai vreo 10 min si dupa te clatesti
te vei simti mai bine
incearca insa si o crema cu factor mare de protectie...iti va fi de mai mult foloswinking
bafta

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Da, e foarte eficient in situatia ta, dar ai grija in continuare...

| Princessee a răspuns:

Da, este foarte bun. Mai ales daca il pui pe piele rece...
Eu imi puneam asa la mare, cand ma ardeam de la soare.

| allube a răspuns:

Da e foarte bun! Si dupa ce scapi, da-te cu o lotiune cu protectie solara inainte si dupa dus cu crema cu protectie solara. Cu cat pielea e mai deschisa, cu atat factorul de protectie trebuie sa fie mai mare SPF 15-20, e specificat pe ambalaj.Se gasesc o gramada in comert.

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Este bun, dar, cum prevederea este mama intelepciunii, nu e mai bine sa aplici o crema inainte de a te expune la soare?

| cutza a răspuns:

Da este foarte bun ca si smintina, te dai de citeva ori si eviti cit mai mult posibil soarele pe2-3 zile ca sa-ti treaca roseata sau stai la umbra ori in casa pe la orele13-16!

| ines a răspuns:

Eu stiam ca da si la fel stiam si de smantana ancearca poate da rezultate

| abril a răspuns:

Da, e bun. Poti incerca si cu smantana.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna,
Poate fi bun. Nu am incercat. Dar iti pot sugera Aloe Vera Gel de la Nutriance. Nu se gaseste pe piata. Daca vrei informatii imi poti scrie la: daniela.constantin@gmail.com

| DeeDee_1261 a răspuns:

Da este foarte adevarat.Mai ales este foarte bun pentru pelea arsa iaurtul rece.

| cetone a răspuns:

Este foarte bun si iaurtul natural dar mult mai buna este smantana rece naturala aplicat pe pielea arsa si lasata cateva minute