| Andreea_5313 a întrebat:

E bine pentru par sa purtam caciula iarna?

Răspuns Câştigător
| Mihαelα a răspuns:

Eu cred că sănătatea are mai multă importanţă decît părul, părul poate fi spălat şi chiar dacă este un pic deteriorat se poate tunde şi creşte înapoi, însă sănătatea dacă ai pierdut-o nu o mai poţi recupera înapoi. Şi părerea mea este că părul de la ger se deteriorează mult mai puţin decît de la placa de îndreptat sau feon. Aşa că ţine-ti sănătatea pe primul plan.Numai bine, pa, pa.

10 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Parul primeste oxigen si se murdareste mai repede. Dar nu e foarte rau.Mai bine decat sa-ti inghete urechile!

| 10011993 a răspuns:

Nu, nu este bine, deoarece parul nu poate respira!

Răspuns utilizator avertizat
| Nicoleta a răspuns:

Ca e bine, ca nu o fi bine pentru par, caciula trebuie purtata pentru ca in timp poti face sinuzita si poti deveni sensibila la multe boli.

| AngoOra a răspuns:

Pai...nu este bine pentru ca se ingrasa mai repede
dar este si bine pentru ca il protejeaza de agentii externi happy

| jarulitza a răspuns:

Conteaza ce e bine pentru inauntrul capului, nu deasupra lui, asa ca indiferent cat de bine e pentru par, poarta caciula... K daca ajungi cu vreo pareza in spital nu o sa iti mai arda de par! :*

| AdelinaC a răspuns:

Este bine in primul rand pentru sanatate.

| Roxana_2583 a răspuns:

Normal n-ar trebui pentru ca parul se freaca de caciula si ori cade ori se despica, dar cred ca nu parul conteaza mai mult decat sanatatea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bine pentru cap si minte.sa nu inghete.ca degeaba ai par daca ...in rest e gheata.

| protos87 a răspuns:

Caciula purtata pe timp de iarna nu afecteaza parul intr-un mod iremediabil, doar daca ai purta caciula non stop. In primul rand si ce e cel mai important, este afectata pielea scalpului, care, ca oricare parte a tesutului tegumentar, are nevoie de respiratie. Parul nu poate fi afectat mai mult de caciula decat ar fi, de exemplu, afectat de produsele cosmetice pe care le aplicam chiar zilnic.