| ElenaMari a întrebat:

E bună crema Nivea Mix Me exotic sa ma dau inainte sa aplic fondul de ten?

2 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Din cate vad eu, crema este pentru corp. Nu e indicat sa o folosesti pe ten pentru ca pielea este sensibila si se poate irita foarte usor. Foloseste o crema potrivita tipului tau de ten.

| Violleta2022 a răspuns:

Fondul de ten este recomandat doar femeilor peste 40 de ani, pentru a ale acoperii ridurile si pigmentatia aparuta de la varsta.
Fetele tinere nu folosesc fonduri de ten care degradeaza tenul si imbatraneste prematur pielea, dar nici cremele Nivea, care-s destinate tenului sau pielii mature, trecute de 40 de ani.

ca