| Zennooonn a întrebat:

Cu ce crema sa ma dau inainte sa aplic fondul de ten? Crema Nivea e buna sau...?
FUNDA!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai nevoie de o bază de machiaj, Nivea este o cremă obișnuită.
Personal nu sunt în relații bune cu această firmă.
Cleopatra folosea pentru hidratarea tenului, ulei de migdale dulci. Nu degeaba este considerată cea mai frumoasă femei, la 30 de ani nu avea niciun rid pe față.
Folosește produse cât mai naturale (uleiul este unul dintre ele, o singură picătură ajunge pentru întreg tenul să-l hidratezi,), evită conservanții (ca exemplu: parabenul).
Pa, pa.

| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Orice crema e buna, atata timp cat tie iti hidrateaza tenul si nu iti provoaca cosuri sau chestii de genul( dar eu itit recomand acum a e vara in loc de crema hidratatnta sa folosesti crema cu spf) insa dupa ce iti aplici crema trebuie sa iti aplici o baza de machiaj apoi fondul de ten.

| Kasia a răspuns:

Nu.alege o crema cu SPF. daca aceasta crema are spf e ok sa o folosesti.eu nu o folosesc deci nu am de unde sa stiu.
Iti recomand ceea ce folosesc eu: crema de la Iwostin solecrin cu spf 30(minim)-60 lei.:*

| AiEnmaYuuki a răspuns:

Daca este buna pentru tipul tau de ten atunci da. Orice crema e buna atata timp cat se potriveste tipului tau de ten.Si crema nivea e o marca foarte buna de creme asa ca ai facut o alegere buna.