| anonim_4396 a întrebat:

E ceva in neregula cu faptul ca ma dau cu crema de fata sau cu crema pe corp la 17 ani? Am avut tenul acneic, mare parte din acnee mi-a trecut. Mai am cateva cosuri in piele, dar nici nu se observa. La fond de ten am renuntat de cateva luni, pentru fata mai folosesc doar niste tincturi de la farmacie(naturale - tinctura de brusture si levantica), o lotiune tonica cu acid salicilic(de 2-3 zilepe saptamana), masti cu argila zilnic si o data pe saptamana o masca purificatoare cu extract de brusture, iar seara imi dau cu o crema calmanta cu aloe vera si arnica. Are ceva daca folosesc crema asta? Mama zice ca la 25 de ani o sa arat ca la 35. Totusi, imi simt pielea uscata daca nu folosesc crema aia. Iar pentru corp am o crema de la Oriflame, care-mi place foarte mult. O folosesc o data la doua zile, seara. Credeti ca imi imbatraneste prematur pielea?

5 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Stai linistita crema hidratanta poate fi folosita de la orice varsta( eu ma dau de la 13 ani), dar ai grija cu masca de argila nu e bine sa o faci zilnic incearac sa o faci de 2 ori pe saptamna.
Iar pentu corp e foarte bine sa folosesti creme deoarece mai ales mainile sunt expuse tot timpul conditiilor dure din ziua de azi si e bine sa le hidratezi.

| MLSS a răspuns:

In nici un cazzz. Crema este hidratanta este extrem de buna! :d
Eu am 15 ani si folosesc intotdeauna.
Nu iti face probleme este foarte bine faptul ca folosesti crema.
Te pupp paa big hug :**

| anss23 a răspuns:

Cu siguranţă nu-ţi va face niciun rău, cred că mama ta încurcă machiajele şi fondurile de ten agresive cu pielea cu crema hidratantă.Eu am 15 ani şi mă spăl dimineaţa şi seara cu săpun Dove, apoi mă dau cu cremă de la Nivea. Până acum nu am avut nicio problemă cu coşurile, e chiar important să-ţi cureţi tenul de sebum şi de murdăria adunată în timpul zilei, iar apoi să foloseşti o cremă hidratantă în fiecare zi, mai ales dacă ai pielea mai sensibilă şi uscată.happy

| Kasia a răspuns:

Nu.crema hidratanta trebuie folosita zilnic.pentru corp e bine sa folosesti orice crema iti place insa mie imi plac mai mult unturile de corp.pentru fata este absoult necesar sa folosesti o crema care sa se potriveasca cu tenul tau.pentru ten acnei nu trebuie sa folosesti o crema grasa-astupa porii si vor aparea mai multe cosuri.alege una pe baza de apa mai ales daca ai tenul gras.nu renunta la creme mai ales iarna.vara e bine sa folosesti cu SPF.ideea cremelor care imbatranesc pielea e un mit...si o mare aberatie.:*

| cry_7499 a răspuns:

Masca purificatoare cu extract de brusture este de la Oriflame? Daca da, cum ti se pare? As vrea si eu sa mi-o comandbig grin. In privinta cremei de corp nu ar trebui sa-ti faci nici o problema, deoarece o crema hraneste pielea, nu o imbatraneste.