| Bogdana91 a întrebat:

E chiar atat de daunator sa mergi la solar o data pe saptamana sau chiar la doua saptamani? M-am bronzat natural, la mare, insa as vrea sa-mi mentin cumva acest bronz si mi s-a recomandat solarul!

3 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Buna.
Sa mergi la solar este foarte daunator.Nu conteaza ca mergi o data pe saptamana, tot este daunator.Stii ca din cauza solarului se ajunge la cancer de piele?
Eu iti recomand sa stai la soare.Stiu ca nu o sa mai fie mult, iar vremea o sa se schimbe, dar macar inca cat mai e cald, stai sa te bronzezi natural afara.
Totusi, eu nu vad ce e gresit sa ai pielea mai alba.Skinurile albe mi se par mai atragatoare decat cele bronzatewinking

| di3tri a răspuns:

Nu. Nu este daunator. Trebuie doar sa ai grija cate minute stai, in functie de pigmentul pielii tale. Pentru mentinerea bronzului indicate sunt 5-7 minute la inceput, apoi 10. Niciodata mai mult. Eu ma duc tot odata pe saptamana stau 10 minute iar pielea are o culoare frumoasa nu acel portocaliu inestetic. big grin Si inca ceva... du-te la dus si nu la pat. E mult mai ok.big grin Daca vei poti cumpara si cremele speciale pentru bronzatul la solar pe care le poti achizitiona de acolo.

| anonul a răspuns:

Da este daunator si oricum bronzul nu mai e la moda.