| floareaalbastraa25 a întrebat:

Epilare zona bikini, fara iritatii?
sfaturi

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La orice cabinet de cosmetica si epilari.

| gabicoo a răspuns:

Benzină!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laser.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt foarte norocos din punctul asta de vedere. Ma rad la ouo odata sau de douo ori pe saptamana si nu ma irit. Nici o bubița si nici un coș, ca un fund de bebeluș

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Porți bikini?

| anonim_4396 a răspuns (pentru darrio2007):

Da! Din aia cu ață in față. Imi place sa îi port pentru ca imi scoate latura feminina in evidenta.si lumea imi spune ca sunt prea insensibil crying

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bă, esti nebun? Ața e in spate, nu in față.
Nu cumva esti pe invers?

| anonim_4396 a răspuns (pentru darrio2007):

Ba da, sunt! Dar sa nu spui la nimeni. Imi caut iubit atragator, bogat si cu melcu mare. Dar sa fie sensibil, romantic si bad boy in acelasi timp.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu spun, secret.
Melcu mare?
Degeaba daca se miscă ca melcu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Înainte de epilare trebuie să exfoliezi ușor zona pentru a elimina celulele moarte și a preveni firele de păr încarnate. După aceea folosește o cremă sau un ulei de ras pentru a lubrifia pielea și a permite lamei să alunece ușor. (Alege o lamă nouă și curată că să eviți iritațiile cauzate de lamele plictisite sau murdare)
Epilează-te în direcția creșterii firelor de păr pentru a scade riscul de iritații și fire de păr încarnate. După epilare, poți aplica o loțiune calmantă sau un gel de aloe vera pentru a calma pielea și a preveni iritațiile.

| VoidEternal a răspuns (pentru anonim_4396):

Lamele plictisite sunt cele mai nasoale, e adevărat.