| Mario1994 a întrebat:

Șervețele demachiante îmbătrânesc la față? Fac rău sau bine?

8 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Nu, nu produc imbatranire dar tenul nu poate fii curatat cum trebuie doar cu servetele.
La fel cum nu te cureti pe corp doar cu servetele ci cu apa si gel de dus/sapun/spume/uleiuri de dus.

| Furnicuta000 a răspuns:

Imbatranesc in sensul ca daca folosesti zilnic servetele si te tot freci cu ele e posibil sa te alegi mai repede cu riduri. Daca le folosesti incearca sa curati delicat tenul si apoi neaparat sa te speli si cu un gel de curatare pentru ca servetelele nu au cum sa stearga tot machiajul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In mod normal, nu prea ar avea ce rau sa faca. Mai ales daca sunt de la un brand bun. Dar, cred ca este mai indicat ca acestea sa fie folosite doar ocazional. Majoritatea servetelelor demachiate contin alcool sau alte substante chimice ce iti pot afecta tenul, daca acesta este unul sensibil.

| Marbea a răspuns:

In mod normal curata tenul la fel ca si demachiantele. Sunt mai practice pentru ca le poti lua in calatorii, acasa foloseste demachiant crema sau apa micelara.

| MJo a răspuns:

Dimpotrivă. Ele "încetinesc" procesul de îmbătrânire rapidă pe care îl are machiajul.

| Mayaaaaaaa14 a răspuns:

Nu mai folosi șervețele umede, spală-te pe fata cu apa, iar după
Aplica apa micelara pe
O discheta. Nu mai
Folosi șervețele pentru nu-ți fac bine tenului.

| AndreeaCristina1992 a răspuns:

Doamne fereste, normal ca nu.Foloseste-le linistită! :*