| avril_8866 a întrebat:

Este adevarat ca daca te clatesti cu apa rece dupa ce te speli pe cap parul va fi mai stralucitor si mai matasos? funda explicatiibig grin

8 răspunsuri:
| gHelena a răspuns:

Este fals! Dimpotriva, daca te speli sau te clatesti cu apa rece scalpul va avea de suferit iar tu te vei alege cu un par plin de matreata. Daca vrei un par matasos si stralucitor hidrateaza-te corespunzator si foloseste balsam o data la doua spalari. In plus, poti aplica o masca alcatuita din galbenus si ulei de masline. Pentru mai multe sfaturi legate de hair care, urmeaza linkul: http://www.divahair.ro/frumusete/ingrijirea_parului Ai grija de tine si nu mai apleca urechea la tot ce se spune in jurul tau.

| alexandra_8659 a răspuns:

Mai stralucitor, da, mai matasos, ma indoiesc. Iti spun din proprie experienta pentru ca am incercat si eu asta. Devine mai moale la atingere pentru ca parul clatit cu apa rece (dar nu foarte rece) poate respira, astfel, mai bine. happy

| Lacoste a răspuns:

"Este foarte important sa va clatiti foarte bine parul, pentru a elimina toate resturile de sampon sau balsam, caci altfel acestea il vor "imbacsi". Daca puteti, ultima clatire trebuie facuta cu apa rece, caci va conferi o stralucire deosebita parului."
Apa rece inchide si porii
eu am incercat doar pe lungimea parului, nu la radacina si e ff bine.

| WatswovskyvonAle a răspuns:

Eu am inteles ca daca te clatesti cu apa rece nu se mai ingrasa parul repedebig grin

| hiigee a răspuns:

Nu este adevarat.este mai matasos daca il dai cu balsam dupa ce te speli...happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este adevarat ca faci meningita

| Teodora_9815 a răspuns:

Buna sunt Teodora eu nu stiu ce sa cred am parul lucios de la mama natura sau nu stiu laughing) Eu tias zice sa folosesti un produs pentru stralucirea parului nu stiu exact care dar stiu sigur ca functioneaza

| lavy_8520 a răspuns:

Nu este adevarat