| T30D0RA a întrebat:

De ce este bine sa iti clatesti parul cu apa rece?

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Se clateste cu apa rece mai mult spre varfuri (si nu pe scalp) pentru a-i da stralucire si pentru a nu se electriza.

15 răspunsuri:
| Aiicha a răspuns:

Apa rece (nu foarte rece) ii confera parului stralucirewinking

Elianna
| Elianna a răspuns:

Daca iti clatesti parul cu apa rece o sa ai toate sansele sa te alegi cu o puternica durere de cap, o raceala puternica sau chiar de o comotie cerebrala, daca diferenta dintre ape este foarte mare! Eu nu am auzit ca ar fi beneficii cu asa ceva! Este foarte nesanatos! Corpul are 37 de grade si apa rece intre 5-10 grade! Nu iesi cu parul ud afara cand este rece, dar te speli cu apa rece? Noooo!

| Sapphire a răspuns:

Pentru ca ii da stralucire. Asa se zice.

| missbee a răspuns:

Apa nu trebuie să fie foarte rece, ci pur şi simplu ceva mai rece decât cea cu care te-ai şamponat. Apa rece închide porii şi impiedică astfel excesul de sebum iar părul tău nu se va mai îngrăşa. Dacă de regulă ai părul uscat nu-i indicat să faci operaţiunea asta.
De asemenea apa rece îi dă strălucire şi rezistenţă.batting eyelashes

| T30D0RA explică:

Eu tocmai asta fac, numai pe varfuri ma clatesc cu apa rece, ca sa nu ma aleg cu raceala dupa. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| вυттєяƒℓу ƒℓу αωαу -» a răspuns:

Ca sa nu faci matreata si sa inchizi porii

| Petronela a răspuns:

Ajuta la stralucirea parului

| cornel a răspuns:

Cica ii da stralucirethinking

| diaa a răspuns:

Poate pentru a evita uscarea acestuia. dar nu apa foarte rece cat sa suporti. fundita:*?

| x_7728 a răspuns:

Din cate stiu eu, daca te clatesti cu apa rece parul este mai lucios, si mai putin electrizat.

| AnaigroeG a răspuns:

Eu ma clatesc cu apa rece de ceva timp si intr`adevar parul se ingrasa mai greu.si are mai multa stralucire;-)

| 6AniFaraTine a răspuns:

E doar un zvon, o vorba spusa aiurea si luata ca si un adevar.
Eu am fost la doctor pentru un tratament la par si mi-a spus ca cel mai bine este sa te spelie cu apa calda, nu foarte calda, minim calie in mijlocul verii. Apa rece este total nerecomandata dar daca vrei neaparat sa te alegi cu meningita sau sinuzita atunci fa-o. Asta mi-a zis doctorita, asta iti spun si eu. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa stimulezi cresterea.

Bafta`!:* Eu tot timpu` ma clatesc cu apa rece (cat de rece suport) si asa "ma mint"laughing ca imi creste. Si din vara pana acum, poate nu ma crezi, dar mi-a crescut vreo 10cm.

p. s:Am dovezi daca vrei sa te convinglaughing. Sa fi iubita:*.

| Thfan4ever a răspuns:

Pentru ca nu se mai ingrasa repede! fundita?big grin