| anonim_4396 a întrebat:

Este mai bine sa te epilezi cu ceara?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
| ICanSeeAll a răspuns:

Eu stiu ca da, doar ca doare.

http://forever-twilight-fan.blogspot.com/

| pixie17 a răspuns:

Sunt doua tabere. Unii specialisti care spun ca dupa un timp pielea incepe sa se lase daca te epilezi cu ceara, insa este si a doua tabara care spune ca e bine deoarece parul este smuls din radacina si dupa multe epilari firele crescute se raresc.Acum crezi ce vrei.Eu nu sunt nici pro nici contra.Nu ma epilez cu ceara deoarece:1. stiu ca doare si 2. sunt persoane care s-au ars.

| oanard174 a răspuns:

Eu folosesc aparat de ras.parca ma descurc mai bine.acum fiecare cum vrea.da totusi parca e mai bine cu aparat decat cu ceara.

| love999 a răspuns:

DA! pentru ca daca te epilezi cu aparatul faci 2 radacini la 1 fir de par!big grin

| eatpraylove a răspuns:

Eu ma epilez cu ceara si sunt foarte multumita plus ca nu doare atat de tare, cel putin pe mine aparatul ma doare mult mai tare, in primul rand gandeste asa, cand te epilezi cu ceara simti mai multe fire scoase in acelasi timp pe cand cu aparatul simti fiecare fir, oricum eu ma epilez o data de 2 ori pe luna fiindca a inceput sa creasca si mai greu si ma epilez de aproape 3 ani si tin sa-ti spun ca deja mi se rareste si e si mult mai blondut, eu iti recomand epilarea cu ceara happy
P.S.- dupa epilare da-te cu ulei de corp ca sa nu mai fie lipicioasa pielea de la ceara si iti si vindeca pielea care stim cu totii ca dupa epilare are acele puncte rosii, succes!

| GeoJill29 a răspuns:

Din cate am inteles eu, da e mai bine cu ceara.In plus ai si unele avantaje:cu cat te epilezi mai mult cu ceara, o ti se rareasca parul. Sper ca te-am ajutat!

| BiiiaBiii a răspuns:

Eu zic ca cu ceara este mai bine decat cu lama sau aparatul cu ras.Te doare putin mai mult dar rezultatele sunt mai bune.Truc:inainte sa te epilezi cu ceara cu o zi inainte seara cand faci dus, pune intr-un castron 2 linguri de zahar si 1 lingura de ulei de masline,freacati usor cu un burete pielea si vei avea pielea mai catifelata, explicatie:in timp ce freci pielea cu zaharul, acesta iti va elimina celulele moarte de piele iar uleiul de masline iti va catifela pielea.

| PokaciuSb a răspuns:

Interesanta intrebarea, aici cum doresti tu doar ca te va durea mai mult decit cu epilatorul, insa rezultatul va fi mai bun happy