| zambetcald a întrebat:

Este prea des, coada de cal (inalta ) zilnic? sanatos sau?

3 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Daca tie iti place si iti sta bine asa, nu e prea des. Seara iti poti face usor masaj la scalp cu degetele si vei fi ok. Se spune ca nu e bine sa iti tii parul foarte strans in coada pentru ca duce incet incet la ruperea firelor de par. Ai putea sa mergi la scoala cu parul prins in coada iar in weekend sa-l lasi despletit ca sa se simta si el "in largul lui" laughing

| Ramona1 a răspuns:

Nu e asa de sanatos.Ti se subtiaza firul de la radacina si ai si o durere de cap cand iti desfaci parul daca e prea strans.

| WeaponGirl a răspuns:

thinking nu stiu sigur ce vrei sa spui...
dar daca te referi la modul de a prinde parul in,, coada de cal,, nu e prea sanatos din cauza ca :
1. ti se roade parul cum tot il prinzi in aceeasi forma in fiecare zi
2. te doare scalpul
3. e plictisitor big grin

ps. sper ca la asta de refereai laughing fii mai explicita pe viitor, ok?winking