| Andreea9222 a întrebat:

Eu am parul nici ondulat nici drep. Spuneti-mi o plzz o solutie fie sa-l ondulez mai tare(da' fara ondulator) fie sa-l indrept(da' fara placa)! Sper ca m-am facut inteleasa si mersi anticipat! Fundiza la cel mai bun raspuns! big grin

Răspuns Câştigător
| beka a răspuns:

Dupa c faci baie, prinde parul intr-un coc asa mai strans si in maxim 1-2 ore ai parul ondulatlove struck
eu asa fac si am parul asa ca tine si lung. dar dupa c il prind in coc, cand il desfac am niste onduleurilove struck superbehee hee

4 răspunsuri:
| alexa a răspuns:

Singura solutie ar fi sa folosesti sampoane si balsamuri speciale pentru tipul tau de par:fie pentru par cret, fie pentru par ondulat. dar nu stiu cat de repede vei vedea rezultatul. a, si pentru par drept usuca. l cu feonul si cu parul normal(adica nu cu capul in jos), iar pentru par cret ai mai putea incerca dupa baie sa ti. l dai su putina spuma pentru par cret si sa ti-l aranjezi asa apoi sa. l lasi sa se ususce fara a-l mai pieptana.

| mymy a răspuns:

Sa til dai cu spuma seara si apoi sa til pui pe bigudiuri stiu si al meu este asa si eu il vreau drept drept dar nu am placa crying si sa-l fac drept nu prea stiu alta solutie decat cu placa crying si in legarura cu bigudiurile le lasi pan' dim' si apoi le iei si dai cu fixativ ca sa reziste mai mult (eu asa am facut si imi stau spirala (adica ff ondulatwinking ))

| anonimathebest a răspuns:

Pai, dupa ce te speli pe cap, impleteste-ti tot parul fie in doua cozi mari(daca vrei sa fie ondulat usor)sau iti impletesti tot parul in codide mic(daca vrei sa fie ondulat mai tare). Cat despre indreptat, nu poti fara placa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru indreptat dupa ce faci baie usuca-l cu o perie mare, medie rotunda si cu feonul. drept drept nu o sa iasa dar va iesi ceva frumos... eu am parul ondulat dar pe dedesubt se mai increteste mai tare si folosesc metoda care ti am spus-o. bafta