| ang3l_iN_the_night a întrebat:

Ce fac sa am parul lung? Am parul ondulat si as vrea sa il am drept. Dar natural. fara placa caci mi l-am, indreptat mereu cu ea si acum as vrea sa gasesc o solutie sa mi-l indrept fara placa...Va rog sa-mi spuneti daca stiti cum...winking mersi muult:*:*

6 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Am un prieten care avea parul cret pana s-a ras in cap. APoi, parul a inceput sa ii creasca drept. Avand in vedere ca esti fata... (chiar una care pozeaza in baie in lenjerie intima, ca apoi sa modifice pozele) as zice doar sa te bucuri de parul tau asa cum esti si sa cauti coafuri care sa ti se potriveasca.
Spor!

| JustMeFlory a răspuns:

Eu il am cret si mi-l fac mereu cu placa.Alta solutie in afara de placa nu exista...happy

| maria1992 a răspuns:

Salutare! Eu am parul de la natura ondulat, dar atunci cand il vreau drept (si fara placa) folosesc gama de la Nivea Staight&Easy : http://www.nivea.ro/products/show/%C5%9Eampon%20Straight%20&%20Easy La mine chiar functioneaza. Incearca cu incredere. Succes!

| iiulia52 a răspuns:

Sunt samponuri speciale.[vezi la Avon]
Sunt destul de bune.
Bft!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ar exista modalitatzi prin care parul sa stea drept fara sa fie dat cu placa...ar da firmele faliment.Eu nu stiu nici o metoda si nu cred ca exista una in care parul sa stea exact cum ar sta de la placa.
Eu ma dau cu placa de 3 ani. aproape in fiecare zi. vreau sa mai raresc timpul sper sa pot.si eu il aveam mai cret. acum a ramas doar ondulat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci am parul scurt undulat si f ars mama nu ma lasa sa-l indrept cu placa este un chin copiii ma jignesc in legatura cu asta ...nu cred ca tr.sati faci griji pentru ca daca ai parul lung se poate indrepta in timp ce creste te asigur