| anonim_4396 a întrebat:

Eu am parul saten inchis, ochii caprui si tenul putin inchis. Cum pot sa imi decolorez parul "pe cale naturala" in asa fel incat sa fie saten deschis si sa pot sa mi-l colorez cu nuantator rosu (si sa se si vada)? Nu vreau sa mi-l stric cu decolorant si nu vreau nici sa il vopesc.

Răspuns Câştigător
| gabimaris a răspuns:

Pe cale naturala nu stiu daca poti, poti insa sa decolorezi cu pudra decoloranta pe suvite si apoi sa le colorezi cu nuantator (asta ca sa nu-ti strici tot parul). Dupa aceste operatiuni trebuie neaparat sa folosesti un sampon cat mai aproape de ph-ul natural si masti hidratante pentru par mai mult decat pana acum!

1 răspuns:
| Laura_5858 a răspuns:

Am citit pe un site ca se poate decolora cu ceai de musetel si zeama de lamaie, dar nu prea cred..tocmai de aia am intrebat, sa fiu sigura.