| Diva_1037 a întrebat:

Eu ma epilez la subrat cu zahar de vreo 2 luni si mi s-a facut pielea de la subrat s-a facut mult mult mai inchisa la culoare... ce ma sfatuiti? ce sa fac ca sa-mi revina culoarea normala?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Eu te-as sfatui sa faci o baie calda-fierbinte de minim 30 de minute, iar apoi sa faci un piling. Poti sa folosesti malai, sare sau cafea cu ulei de masline. Teoretic ar trebui sa se ia culoarea. Si pe viitor nu te mai epila cu zahar, daca ti se coloreaza pielea. Se pare, ca nu e o metoda potrivita pentru tine. Succes!winking

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

@Diva, ma bucur, ca ti-am fost de folos. Mersi pentru apreciere!

Elianna
| Elianna a răspuns:

Sincera sa fiu, pana azi nu am stiut ca exista asa ceva! M-am interesat pe net si m-am dumirit!
http://www.unica.ro/......zahar.html
Ca efecte secundare nu se spune de piele ingalbenita sau mai rau! Poate ca nu ai respectat tehnologia sau nu ai folosit toate ingredientele!

| rosto a răspuns:

Nu te mai face cu zahar o perioada, fa-te cu crema sau cu ceara cumparata si da-te in fiecare seara cu zeama de lamaie in zona respectiva.

| micurutza2005 a răspuns:

Cum adica te epilezi cu zahar?laughingtu nu ai auzit de alte metode mai moderne sau cum asa ceva nu am auzit, eu te-as sfatui sa iti iei un epilator Braun e foarte bun nu mai dai bani pe la cosmetica sa te epilezi il ai oricand la indemana e usor si rapid de folosit esti tot timpul proaspat epilata cand il ai in casa are si atenuator de durere daca crezi ca ai nevoie, dar daca nu il lasi sa creasca mult nu te doare cand e mai scurt, te dai cu spirt dupa epilat in zonele respective si e mai bine ca si cu altceva, eu nu as da Braun al meu pentru nimic. si daca renunti la metoda ta si poate isi revine culoarea pielii la normal poti sa dai cu putina zeama de lamaie poate se mai decoloreaza putin din culoare.

| Diva_1037 explică:

Pai. locul unde ma epilez a luat culoarea maronie. si ma deranjeaza.cum pot sa scap de aceasta culoare?

| Silviaa a răspuns:

Cum adica cu zahar?