| miauu a întrebat:

Exfoliant cu zahar brun

Amesteca in palma o cantitate mica de zahar brun cu ulei de masline. Dupa ce s-a format o pasta, maseaza pe intreaga fata si pe decolteu. Curata buzele crapate masandu-le cu un amestec de zahar brun cu miere. Clateste-te cu apa calduta.
daca folosesc zahar alb are ceva?hee hee

Răspuns Câştigător
| cretzufinish a răspuns:

Zaharul alb rafinat, in procesul de fabricatie sufera multe transformari (rafinare de exemplu) si contine aditivi pentru conservare si albire. Zaharul brun e mult mai sanatos si "curat" ca sa zic asa.

3 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Merge şi cu zahăr alb, cu sare de mare, zaţ de cafea ori tărâţe, rolul lor e să înlăture celulele moarte, trebuie deci să fie uşor abrazive. Oricum nu se dizolvă în ulei aşa că n-au un rol de hrănire a pielii... dacă nu te-am convins vezi aici http://frumusete.ele.ro/Vrei-o-piele-catifelata-_--a10275.html

| ForeignO a răspuns:

thinking Nu cred... Poti sa incerci dar, nu-ti garantez ca v-a functiona

| botafogo a răspuns:

Nu prea. dar daca chiar vrei sa fii sigura sunt multe magazine de unde poti sa cumperi cosmetice.Intreaba acolo ca sa te lamuresti.