| eu1010 a întrebat:

Exista ceva crema sau solutie care o pui pe piele atunci cand te pensezi, iar pielea sa amorteasca?

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Daca ai dureri cand te pensezi, incearca sa o faci dupa baie/dus cand porii sunt dilatati si ies firele de par mai usor sau poti sa iei cateva cuburi de gheata, sa le invelesti intr-un prosop sau batista si sa tii cateva minute inainte de a te pensa pe locul dureror. E posibil sa fie de vina si penseta pentru faptul ca te doare.

| BiuL a răspuns:

Daca chiar vrei medicament analgezic local, exista lidocaina.

| tuGatita a răspuns:

Nu stiu, dar te poti da cu spirt inainte si imediat ce smulgi firul. Atenueaza cu mult durerea