| oceanoflove a întrebat:

Exista vreo crema/solutie care sa deschida pielea la culoare? M-am saturat sa ma dau cu lamaie si iaurt.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca mai trăia Michael Jackson il intrebai pe el ce a folosit.
Asta iti e pielea, trebuie sa o accepti asa cum e.

| sierra1 a răspuns:

Nu ești român sau ce te supără mai exact?

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu poti sa iti modifici nuanta pielii, ci poti doar sa ai grija de ea folosind mereu protectie solara, indepartand periodic stratul de celule moarte si aplicand creme cu ingrediente care ofera un aspect luminos(de exemplu uleiul de crin).

Exista industrii intregi care traiesc din albirea pielii, deci in locul tau nu m-as arunca sa cred transformarile miraculoase, pentru ca acestea nu exista.Un ten curat, fara pete sau prea multa acnee, e mai frumos si sanatos decat unul alb ca branza.Cel mai intelept ar fi sa te accepti cum esti si sa aplici sfaturile de mai sus, deoarece odata cu inaintarea in varsta pielea se mai inchide in tonalitate.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Tinctura de Tuia. Consulta prospectul și chiar și un dermatolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti fata sau baiat?

Uite ce am gasit pe Youtube:

https://youtube.com/shorts/0CZdg7dncfs?feature=share

Mentionez ca nu am utilizat niciodata personal aceste produse, si nici nu le stiu exact numele happy, dar le-am vazut in diferite tutoriale Youtube! happy - ceea ce inseamna ca ar fi destul de populare! ( popular nu inseamna / echivaleaza intodeauna cu eficient! ), totusi, din videoclip pare ca aceea crema pentru protectie solara chiar ofera o tonalitate foarte deschisa pentru piele!
( asiaticii considera frumos un ten cat mai deschis la culoare!)
Se pare, unele creme pentru protectie solara ajuta in acest sens!

| NumănumescBrBr a răspuns:

Nu există nicio cremă sau soluție sigură și eficientă pentru a deschide pielea la culoare. Utilizarea lămâii și a iaurtului pentru a închide pielea la culoare nu este nici ea sigură, iar acest lucru poate duce la iritații și alte probleme ale pielii.

Este important să înțelegem că culoarea pielii este determinată de pigmentul numit melanină și nu există nicio soluție magică pentru a schimba acest lucru. Orice produs care promite să deschidă pielea la culoare ar trebui evitat, deoarece poate conține substanțe chimice periculoase sau pot duce la arsuri sau alte probleme ale pielii.

Cel mai important este să îți iubești pielea și să o îngrijești corespunzător pentru a-i menține sănătatea și aspectul. Dacă îți dorești o piele mai luminoasă și uniformă, poți încerca produse de îngrijire a pielii care conțin ingrediente naturale, cum ar fi vitamina C, niacinamida și acidul kojic. Înainte de a utiliza orice produs nou, ar trebui să consulți un specialist în îngrijirea pielii sau un dermatolog.

Funda, te rog!