| Antonia23K a întrebat:

Exista ceva ser ori crema de la Roche Posay pentru vergeturi?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Vergeturile sunt crapaturi ale pielii care nu se vor lipii niciodata cu seruri, creme sau alte tratamente miraculoase.
O piele crapata, ramane pe veci crapata, dar culoarea ei se schimba dupa 1 an de zile, de la vergetura proaspat facuta cand este roza si apoi vinetie, ajunge dupa 1 an sa fie alba si asa ramane pe veci.

Vergeturile nu se pot trata si nu dispar, dar pot fii prevenite aparitia altor vergeturi daca te hranesti si hidratezi sanatos cu mancare si apa.
Vergeturile apar din cauza fluctuatiilor mari de greutate, intr-un timp foarte scurt: ingrasare sau slabire rapida, cand pielea se intinde si crapa.

Singura solutie pentru vergeturi este operatia estetica si reparatorie, care se poate face la orice clininca privata de estetica.

To ce se vinde in comert sau prin farmacii sunt solutii pentru naivi si disperati, fiind dovedit medical ca nici o crema, ser, solutie ori tratament nu pot lipii o piele deja crapata/rupta.

| gdsjdpUAS a răspuns (pentru Violleta2022):

Ai mare dreptate! Sper sa vadă multă lume răspunsul tău și să nu se mai amăgească!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nup