| LeeJiEun a întrebat:

Exista creme care albesc pielea? Daca da, unde se gasesc? happy

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Da, este posibil insa prin operatii estetice, in care sunt folosite substante destul de agresive. Cremele din magazine si din farmacii nu au o asemenea putere de schimbare, cel putin nu la noi in tara.

4 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu albesc pielea, dar o pastreaza alba si impiedica aparitia petelor ori formarea acestora, cred ca si a alunitelor ori pistruilor. Are si protectie uv deci impiedica bronzarea fetei. Este vorba de crema Bioderma White Objective. Cred ca asta este ceea ce pot face cremele, cel mult. Nu cred ca exista creme care chiar sa iti decoloreze fata.

| LeeJiEun explică (pentru OoBunnyoO):

Dar vad multe vedete care au schimbarea asta. De exemplu Michael Jackson era negru si apoi a fost alb ca varul.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru LeeJiEun):

Da, este posibil insa prin operatii estetice, in care sunt folosite substante destul de agresive. Cremele din magazine si din farmacii nu au o asemenea putere de schimbare, cel putin nu la noi in tara.

| Rotari_Valy_1997 a răspuns:

Fato, ti-am vazut poza si nu ai nevoie de asa ceva.Esti mai alba ca branzasi toti
chinezii la un loc big grin