| Elenacomanici a întrebat:

Extensiile de păr afectează părul tau natural?
Mulțumesc

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu cred că îți afectează părul.

| biancaebar a răspuns:

Depinde de tehnica cu care se aplic extensiile, eu de exemplu unde mi le fac imi fac 3 noduri cu parul me la jumatatea capului si coase ''perdeaua'' de extensii de par peste acele noduri si totul este perfect

| Carla9012 a răspuns:

Nu cred, nu ar avea cu ce.

| Annellysa a răspuns:

Da, de obicei extensiile iti afecteaza parul tau natural. Eu am avut si parul meu isi pierduse strălucirea, era aspru si degradat. A trebuit sa folosesc o mie de măști pentru par cu ou, cafea, tot felul de uleiuri... Ori de ricin, ori de cocos. Acestea doua sunt foarte bune pentru par. Sau balsamuri cu proteine din lapte, vitamine, etc. Revenind, depinde si cat de mult ții acele extensii pe parul tau, deoarece ele se pun cu o anumita soluție, si acea soluție iti afecteaza parul. Dar daca vrei sa iti pui, o poti face iar apoi sa iti regenerezi si hidratezi parul, sa dobândească din nou stralucirea lui. Sper ca ti-am fost de ajutor! happy