| TwixulDrept a întrebat:

Feonul este la fel de daunator parului ca placa? big grin

15 răspunsuri:
| AdeeLinee a răspuns:

Da! Deoarece aerul cald intra in contact cu cel rece si automat parul se arde, mai ales daca il folosesti des.

| glamvintage a răspuns:

Foloseste=le cu un spray termo si e ok

| Floreenofficial a răspuns:

Nu, nu cred! Oricum, am auzit ca si cu feonul iti pierzi din naturaletea firului de par. sad
Asa ca pune-ti prosopel pe par si asteapta sa ti se usuce si gata.Bafta! :* >big grin

| Fashion a răspuns:

Nu, scumpa! toti oamenii isi usuca parul cu feonul iti dai seama daca ar fi atat de daunator ce par am avea noi toti? feonul de obicei il folosim destul de des deci daca ar fi atat de daunator parului iti imaginezi ca n-am mai avea nici-un fir de par sau parul npstru ar fi foarte rar si ars

| SugarAndSpice a răspuns:

Nu, cu placa este un contact direct, iar feonul doar 'sufla' cu aer cald de la o anumita distanta. Este o diferenta. Dar cel mai bine este sa nu folosesti niciun aparat pentru par, si sa-l lasi exact asa cum este pentru a nu-l deteriora.

| elena4ever a răspuns:

Nu chiar. dar totusi dauneaza.

| Ea_1881 a răspuns:

Feonul nu este chiar asa de daunator ca si placa... dar tot dauneaza si elwinkingcand te usuci sa ai grija sa nu il tii foarte aproape de par.pentru ca se degradeaza.si daca poti mai mult sa il usuci cu feonul pe treapta de aer rece.ca nu este asa de daunator :*

| ChiaraSuperstyle a răspuns:

Cu ajutorul lor iti usuci, ondulezi sau indrepti parul. Dar printr-o utilizare frecventa si necorespunzatoare, uscatorul, placa de intins parul si ondulatorul pot face rau firului de par, distrugandu-l.
Acest aparat deterioreaza parul doar in conditiile in care jetul de aer cald este tinut foarte aproape de radacina firului de par, de scalp. In aceasta situatie, parul cade mult mai repede. Motiv pentru care specialistul nostru recomanda uscarea la un jet mediu, iar atunci cand temperatura o permite, uscarea parului in mod natural.

Nu uscatorul face rau parului, nici macar frecventa cu care-l folosim, ci distanta la care il tinem si intensitatea jetului de aer.

Sper ca te-am ajutat :*

| davidstefan a răspuns:

Feonul dauneaza mai putin... mia ales daca nu sti cum sa folosesti placa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

da

| Erik_7239 a răspuns:

Nu. placa uneori arde parul si dupa o folosire indelungata parul se slabeste in schimb feonul eliibereaza aer cald, pentru o uscare mai rapida, doar sa ai grija cum il setezi ma refer la temperatura

| Th3J0k3r a răspuns:

Da, pentru. ca si feonul foloseste caldura ca sa usuce parul(adica il arde)on the phone

| Messer a răspuns:

Nu cred.Adica sa o luam logic.Nu e deloc acelasi lucru.Adica e ca si cum ti-ar sufla vantul in par cand esti afara.Cu ce ti-ar dauna asta? Funda?

| elenabest98 a răspuns:

Nu.deoarece cu placa il arzi pe cand cu fionul il usuci big grin