| madamadalinuta a întrebat:

Parul meu natural e drept.
il vreau cretttt!:X
sugestii?:X ork primiti fundalove struck
aa si : fara placa, ondulator si tot ce e daunator parului >: :*

Răspuns Câştigător
| AliceIDK a răspuns:

Scumpo, poti in fiecare seara sa ti`l pui pe bigudiuri, sau poti sa til impletesti, evident, pe clame. Inainte poti sa te speli pe cap, ca sa miroasa frumos a doua ziiwinking. Sper ca ti-am fost de ajutorhee hee

20 răspunsuri:
| ramonykmony2000 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=WoZ2QGq0n4A
de tot ce ai nevoie e o sacosa din hartie

fundizza?

| Biia14 a răspuns:

Buna scumpo! Sfatul meu ca coafeza este sa mergi la un salon sa iti faci un cret permanent daca il vrei cret.Nu dauneaza deloc. Funda?

| andreea98esteacumBubbleS a răspuns:

1)Spala-ti parul si foloseste balsam
2)Da-l cu spray sau ulei pentru descurcare si stralucire
3) Pune-ti parul pe bigudiuri fara al usca
4)Desprinde-l dimineata si e gata
5)D-al cu putin fixativ si este gata

Mult succes! :*

| ydaa a răspuns:

Pai fatil permanent
cei drept o sati se arda putin dar ti se regenereaza
alceva nu stiuthinking
sau ia-ti bigudiuri dar nu cred ca se mai gasesc si foloseste placenta sau balsam dela kalos si s-ar putea sa-ti iasa genialbig grin:X si dupa ce te speli dormi cu alea in cap si ti se unduleaza macar atata pentru daca il vrei cret ti-am zis fa-ti-l permanent e singura solutie.si parul oricum se regenereaza vezi tuwinking

| Ania_3910 a răspuns:

Punetil pe bigudiuri.
Dupa ce te speli pe cap iti pui bigudiurile dormi cu ele si dimineata ti le dai jos si dureaza cam minim 3 zil depinde de par. FUNDA

| Cecex3 a răspuns:

Daca nu vrei aparatele acelea, il poti pune pe bigudiuri. Daca vrei sa il faci mai repede, incearca sa dai putin si cu feonul. Il poti tunde intr-un anumit fel, ca sa stea mai ondulat sau dupa ce iti speli parul, il poti impleti sau poti lua o parte mica, il rasucesti si il prinzi cu clamute/agrafe. Eu asa fac... dar mai folosesc si placa/ondulatorul cu grija!

| daniellla a răspuns:

Cu spuma nu merge?thinking bigudiuri?

| Ruxuletz a răspuns:

Bigudiuri. Daca aveai parul cret il vroiai drept si tot asa! multumeste-te cu ce ai, frumusetea naturala e cea mai frumoasa!

| LifeLife a răspuns:

Ai putea sa ti-l pui pe bigudiuri sau ca si eu il am drept sh il vreau ondulat mi-l prin seara inainte sa ma culc in conc sh a doua zi il am super cret.:X.sau alta variana ai putea sa ti-l impletesti...

| kittykat a răspuns:

Il poti impleti insa exista niste reguli pentru impletire ca sa nu-l ai afro laughing msj pe pv pentru detalii big grin

| zzzzz a răspuns:

Poti sa folosesti bigudiuri, sa-ti impletesti parul in cozi mari sau poti sa-ti infasori suvite de par in perie si sa le usuci cu uscatorul de par (cand ti-e ud parul laughing).
p.s. Ultima varianta e foarte buna, insa ai nevoie de mai multe perii si de putin ajutor din partea cuiva.

| Alexxutsa a răspuns:

Incearca bigudiuriwinking Stiu ca suna cam demodat, da macar nu strik parul`. Funda?

| MusicIsLife a răspuns:

Ti poti impleti si il lasi asa vreo 2-3 zile.S-ar putea sa mearga

| SiLviA_2797 a răspuns:

Cand te speli pe par, ti-l poti impleti in 2 cozi sau impletitura spic si ti se usucati-l asa, si-ti va ramane ondulat 1 zi sau 2.

| Sunshiine a răspuns:

Heii.happy
Ai putea incerca cu bigudiuri.winking
Sa stii ca functioneaza.happy
Fundita?big grin

| BettyBlue_3547 a răspuns:

Hello.iti poti face impletituri sau pune-l pe bigudiuri.dar sa nu faci greseala sa ti-l faci permanent asa km am facut-o eu.pentru ca ti se arde si dupa 1-2 luni va arata ca o matura si se va vedea urat.si mai e o problema:cu permanent iti creste f repede parul si la radacini va sta drpt si mai in jos cret. sper ca te-am ajutat cu ceva :X:X:X

| dulcick a răspuns:

Pai de obicei eu mi-l impletesc spic si dupa ce il despltesc imi sta ondulat

| anonima_1393 a răspuns:

Pai merge doar daca il tunzi in sari CRED

| AnaMariaSotiriadou a răspuns:

Una, eu vreau sa i-ti recomand sa nu faci nimic la par sa il lasi asa cu este, ce este natural este mult mai frumos.happy

| 264 a răspuns:

Vreau sa-ti spun ca pot sa ai parul cret fara sa ti-l intoxici iata metoda faci baie iar cand iesi iti pieptani parul si nu-l usti iti iei multe elastice in functie de cat de lung iti e parul apoi impletesti parul in multe codite pe tot il inpletesti pe urma il lasi asa cam o saptamana
cand desfac coditele ai parul cret sper ca te-am ajutat