| Bianca996 a întrebat:

Fetele,am si eu o intrebare happy Eu am parul lung si foarte cret,dar nu stiu cum sa il tin noaptea,sa nu se strice,sa ramana cret,cum sta dupa baie,de exemplu. Daca il prind,se strica buclele si nu sta chiar asa bine. Iar daca il las desfacut,cateodata e ok, dar cateodata sta in toate partile. Voi cum il tineti seara? Sau cum mi-ati recomanda?

3 răspunsuri:
| DianaDiaa a răspuns:

Eu am parul ondulat spre cret. Sus mai drept iar restul bucle. Dimineata se indreapta oarecum dar eu ii dau cu apa de la jumatate spre varfuri, dar nu iti imagina ca imi pun galeata in caplaughing
Dar iti recomand sa il descurci prima data, cred ca ai vazut cum stau unele cu el.

| vasilicaandreea a răspuns:

Poti sa incerci sa te dai cu spuma dupa ce il speli..chiar si in timpul zilei (de exemplu cand mergi undeva)

| MadutZzaB a răspuns:

Intr-adevar spuma este cel mai la indemana lucru pentru ati mentine onduleurile intacte chiar si dupa o noapte. Dupa ce iti faci baie, il usuci un pic cu feonul, dar nu foarte mult. Pe parul inca umed aplici o spuma pentru bucle iar apoi il usuci din nou cu feonul.Cu siguranta va rezista cateva zile si va arata la fel ca dupa spalare.