| Mandy a întrebat:

Fetelor, ce anume va face pe voi da va simtiti frumoase? Trec printr-o faza proasta si ma simt urata.Ati trecut prin asa ceva? Pur si simplu simt ca nu se mai uita nimeni la mine sad funda

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Draga mea, m-am simtit ca tine cand eram, probabil, de varsta ta. In timp mi-am dat seama ca eu insemn mai mult decat aparenta fizica. Eu sunt iubita pentru cum sunt, pentru ceea ce fac, pentru mine in totalitate. Este interesant ca am ajuns la aceasta concluzie nu atunci cand aratam foarte bine (acum pot sa-mi dau seama) ci mai ales dupa ce fizicul nu constituia, neaparat, o atractie. Atunci mi-am dat seama ca sunt populara, ca sunt iubita si ca reusesc prin mine. In rest, celelalte lucruri palesc. Trebuie sa te gandesti ca atunci cand te uiti in oglinda, cercetator, nu ai nici o expresie, ca fata, ochii tai nu sunt innobilate de nici o emotie. Daca te-ai putea vedea din afara, alaturi de prieteni, cand ochii tai lucesc vii, cand zambetul tau este extrem de atragator, cand fata iti straluceste de bucurie, atunci ai vedea ca esti frumoasa si ca si ei te vad la fel. Incearca sa te cunosti pe tine, sa fii impacata cu tine, sa te placi. In momentul urmator si cei din jurul tau vor face la fel. Iti doresc sa fii iubita happy

13 răspunsuri:
| PufiCiufi a răspuns:

In fiecare zi cand te uiti in oglinda spune: sunt frumoasa...trebuie sa fii increzatoare ca sa fii frumoasa nu iti trebuie sa te dai cu tot felul de machiaje ci trebuie sa fii tu insati

| midnight a răspuns:

Offff...sweet...nu-i asa! esti foarte frumoasa! ce conteaza ce zic ceilalti? fii indiferenta! fi rece! fi egoista! mi-a luat mult pana sa inteleg ca doar asa trebuie sa treci prin viata. sunt lucruri mult mai importante ca frumusetea. poate ca ai alte calitati. sau poate pur si simplu asa cum ai spus treci printr-o perioada mai grea. vin tezele si eu-ti propun sa te concentrezi pe invatat si sa lasi deopafrte oglinda pana la vavacanta de craciun. hope i hlep you

| Eee_7625 a răspuns:

Ehh naa! Cum sa te simti uratastraight face probabil adica mai mult ca sigur treci printr`o perioada mai proasta! nu asculta de nimeni, fiecare om e frumos prin felul lui de a fii. nu stii de unde iti vine norocu! :X o sa treaca timpu si ai sa vezi ca cine te place, te place pentru ceea ce esti cu adevarat! Scumpaa, lasa chestiile asteaa! fii tu si punct!:*

| cristianorudi7 a răspuns:

Hai ba omoara-te happy

| A_7901 a răspuns:

Nu trebuie sa se uite cineva la tine ca sa iti dai seama de calitatile tale.Nu trebuie sa se uite multa lume, conteaza cine se uita. Incerca sa faci lucruri la care te pricepi foarte bine, iesi in lume si recapata-ti increderea in sine.Nimeni nu este urat.Fiecare are trasaturi care il fac special.

| Romelya314 a răspuns:

Eu am trecut de multe ori, prin asemenea faza, dar reuseam sa ma autocontrolez! Efectiv ma imbracam foarte simplu, ca s anul ies in evidentza si eram tacuta! PArtea buna e ca nu ma tine mult!
NU trebuie neaparat sa-ti impui sa fii frumoasa. Nu uita ca frumusetzea nu are o definitie unica! Poti sa fii frumoasa prin felul tau simplu de a fi, prin. multe, sunt nenumarate modalitati, contand f mult din ce punct de vedere privesti! mie simplele ganduri ca un necunoscut imi zambeste pe strada (chiar daca dupa ce-i zambesc eu prima data) ma face sa ma simt frumoasa, sau macar deosebita...

P. S. Alte chestii care ma fac sa ma simt frumoasa: o hana noua, un machiaj reusit, o privire, un salutbig grin totul depinde de tinebig grin
Bafta

| LauraD a răspuns:

Buna seara, asta depinde de fiecare si eu am momente cand ma consider asa... dar merg la oglinda ma machiez, aranjez si pun ceva dragut pe mine, si mi se schimba starea de spirit.bine inteles daca ai un iubitel dragut...si el te poate ajuta sa treci peste asta cu niste vorbe dulci.Baby pune un ruj, un toc si un top frumos si iesi, dai pe spate! Kiss :*:*

| doroteea a răspuns:

Tuturor ni se intampla si fiecare ne manifestam prin felul nostru si prin ce simtim atunci. Incearca sa te tunzi, un look nou, in interior sa fii aceeasi, dar mai vesela, iar la exterior sa fii noua varvaratongue

| sMotionless a răspuns:

Pai si eu trec prin aceeasi drama__incearca sa mergi cat mai des cu prietenii, distreaza-te. Iar cu partea cu frumusetea pe mine ma face sa ma simt frumoasa cand cineva imi spune ca imi sta bine parul sau complimente de genul asta.MULT NORK IN CONTINUAREkiss

| ammy12 a răspuns:

Spune-mi si mie te rog ce varsta aihee hee

| ladylove a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat, dar nu e bine.Fii optimista si nu iti pierde niciodata increderea in tine, indiferent de ce zic altii.Cat despre faptul ca tu crezi ca nu se uita nimeni la tine, nu este adevarat, doar ai impresia asta deoarece ti-ai pierdut increderea in tine. Stai linistita ca viata e frumoasa si cu siguranta si tu.Inceraca sa treci peste prioada asta cu fruntea sus.Gandeste intotdeuna optimist si totul va fi bine.:*

| Kat123456 a răspuns:

Nu te descuraja, nu conteaza doar aspectul fizic daca cineva te va iubi va trebui sa te iubeasca si pentru ceea ce esti tu, nu conteaza ce spun altii despre tine nu ii baga in seama lumea vorbeste tu esti frumoasa oricumhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da stiu cum este si mi-e mi s-a intamplat, dar uitate in oglinda si inceteaza sa iti gasesti vreo imperfectiune, considerate frumoasa si ai sa vezi cum iti trece chestia asta cu ''ma simt urata'' happy si oricum nimeni nu-i urat orisicine are frumusetea lui :*