| theodora_2847 a întrebat:

Fetelor, ce marca de cosmetice are, in gama de vopsele de par, un roscat care sa semene cu cel natural? Funda cu drag!

Nu vreau ceva tipator, strident ca vopsele d.astea sunt pe toate rafturile. Vreau ceva delicat si natural!
Nu portocaliu, nu rosu!

Imi puteti indica marca si nr., nuanta vopselei, poate si un link cu imaginea/cutia si bineinteles de unde as putea s-o achizitionez?

Răspuns Câştigător
| puyshor a răspuns:

L’Oreal si asta pentru ca:Sunt doua motive pentru care prefer vopseaua de la L’Oreal in detrimentul celorlalte:
1. Culoarea prinde foarte uniform si se mentine la fel, para a fi prea mare diferenta intre radacini si restul parului.
2. Nu deterioreaza parul in ciuda aplicarilor repetate si cu toate ca, evident, nuantele pe care le folosesc eu, trebuie sa aiba si o putere de decolorare suficient de mare (spre deosebire de brunet, roscat etc). Toate vopselele L’Oreal contin un tub de balsam pe care sa il folosesti dupa vopsit si ajunge pentru mai multe spalari; pot spune ca nu am gasit in comert masca sau alt balsam care sa imi lase parul la fel de fin, matasos si stralucitor precum acesta. Nu cred ca acesta contribuie prea mult la mentinerea culorii, insa cu siguranta protejeaza parul.

1 răspuns:
| TąNyą a răspuns:

La Garnier era un rosu frumos, dar nu stiu exact ce nr. Magazine/supermarket-uri/hipermarket-uri. Bafta.